شناسه خبر: ۱۴۶۷۹۶
لینک کوتاه کپی شد

اشتغال ۲۵ هزار نفر در مشهد با راه‌اندازی طرح ساماندهی کارگران

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: از ابتدای راه‌اندازی طرح ساماندهی کارگران تاکنون بیش از ۲۵ هزار کارگر مشاغل ساختمانی، از طریق تماس تلفنی یا مراجعه حضوری شهروندان در این شهر مشغول کار شده‌اند.

اشتغال ۲۵ هزار نفر در مشهد با راه‌اندازی طرح ساماندهی کارگران

مهدی یعقوبی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به شیوع کرونا، اشتغال کارگران ساختمانی و موقت دچار تزلزل شد و ازدحام کارگران بر سر تقاطع‌ها و میادین افزایش یافت.

وی ادامه داد: شهرداری طرح ساماندهی کارگران را به طور ضربتی آغاز کرد و حدود سه ماه از راه‌اندازی این طرح می‌گذرد.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: طی این مدت پنج جایگاه ساماندهی کارگران با امکانات رفاهی و به کارگیری آنها در پروژه‌های عمرانی شهری راه اندازی شد.

یعقوبی افزود: همچنین طی این مدت، بیش از دو هزار و ٦٠٠ کارگر در برخی پروژه‌های شهری مشغول به کار شدند.

وی اضافه کرد:برقراری ارتباط موثر با خانه کارگر، کارخانجات صنعتی، کارگاه‌های تولیدی و اداره معین اقتصادی شهرداری از دیگر اقدامات در طرح ساماندهی کارگران است و تا کنون ٢٠٠ کارگر از این طریق به طور دائمی مشغول به کار شده اند.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: افرادی که در محل‌هایی غیر از جایگاه‌های ساماندهی کارگران حضور دارند کارگرنما هستند که برای دریافت نذری و خیرات از سوی شهروندان تجمع می‌کنند و در واقع این امر، تکدی گری به سبک مدرن محسوب می‌شود.

یعقوبی افزود: در راستای تکریم کارگران و برنامه ریزی های صورت گرفته، شهرداری مشهد دو هزار بسته معیشتی به کارگرانی که در جایگاه‌ها ثبت‌نام کرده اند اهدا کرده است و حتی خیرانی هستند که نذری خود را در بین کارگران جایگاه‌ها توزیع می‌کنند.

وی ادامه داد: تمام دستورالعمل های بهداشتی نیز در جایگاه‌های ساماندهی رعایت می‌شود و جایگاه‌های سطح شهر روزانه دو بار ضدعفونی می‌شوند و کارگران نیز به وسیله تب سنج و دستگاه سنجش اکسیژن خون، چکاپ می‌شوند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، در اجرای طرحی ضربتی، پنج جایگاه استقرار کارگران با سازه سبک و پراکنش مناسب در شهر مشهد از ابتدای سال تا کنون ایجاد شده‌ و ساخت جایگاه‌های دائمی نیز در دستور کار است.

منبع: ایرنا

196

ارسال نظر