شناسه خبر: ۱۳۹۶۸۹
لینک کوتاه کپی شد

بیشترین پروژه های مرتبط با راه کشور در حال اجرا در خراسان رضوی است

وزیر راه و شهرسازی گفت: هم اینک بیشترین پروژه های آزادراهی، بزرگراهی و راه آهن کشور در استان خراسان رضوی در حال اجراست و پیشرفت عملیات اجرایی آنها نیز مناسب است.

بیشترین پروژه های مرتبط با راه کشور در حال اجرا در خراسان رضوی است

به گزارش مشهد فوری ، محمد اسلامی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح رسمی پروژه ساماندهی و احداث پل‌های بزرگ و خاص تقاطع سنگ بست شهرستان فریمان در خراسان رضوی افزود: روشن نگهداشتن مشعل سازندگی و توسعه زیرساخت‌ها در وزارت راه و شهرسازی یک اصل پابرجاست گر چه منابع مالی همواره دچار نقصان است اما تلاش می‌کنیم به هر طریق توسعه زیرساخت‌ها را تداوم ببخشیم.

وی ادامه داد: حمل و نقل همواره باعث شکوفایی است و وزارت راه و شهرسازی تلاش می‌کند سهم خود را در فراهم کردن شرایط توسعه کشور ادا کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: دو پروژه‌ای که امروز عملیات ساخت آنها آغاز شد شامل بخشی از محورهای ارتباطی تربت حیدریه - زاوه و مشهد - فریمان همواره جز مواردی بوده است که برای بهسازی و رفع ایراداتشان تقاضا وجود داشت زیرا ترافیک در این دو محور زیاد و عرض جاده‌ها کم است.

اسلامی افزود: تاکنون ساخت ۵۰ کیلومتر از محور ترانزیتی مشهد - فریمان- تایباد - دوغارون انجام شده و تنها ساخت ۱۰ کیلومتر از آن تا تپه سلام باقی مانده است.

وی ادامه داد: با تکمیل ساخت راه آهن خواف - هرات که مسیر ترانزیتی ایران به افغانستان است و تکمیل ساخت محور ارتباطی تربت حیدریه - خواف و به ویژه شهر فرودگاهی مشهد که هنوز عملیات اجرایی آن آغاز نشده است یک مرکز بزرگ حمل و نقل و ترانزیت برای شمال شرق کشور و منطقه غرب آسیا به وجود می‌آید.

وزیر راه و شهرسازی گفت: از طریق تکمیل ساخت پروژه‌های مزبور قادر خواهیم بود برخی از بازارهای از دست رفته کشور در مرزهای شرقی و شمال شرقی را احیاء کنیم و با ایجاد تسهیلاتی که می‌تواند مزیت رقابتی ایجاد کند این بخش اقتصاد ی که در مبادلات تجاری مؤثر است را به ثمر برسانیم تا خراسان رضوی نقش خود را به عنوان بزرگترین مرکز ترانزیتی کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب ایفاء کند.

به گزارش ایرنا در این مراسم پروژه ملی ساماندهی و احداث پلهای بزرگ و خاص تقاطع سنگ بست فریمان به بهره برداری رسید.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در مراسم بهره برداری از این پل‌ها گفت: پروژه ملی ساماندهی و احداث پلهای بزرگ و خاص تقاطع سنگ بست به طول کلی ۹.۵ کیلومتر با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
محمدرضا اخوان عبداللهیان افزود: بخش عمده‌ای از پروژه یاد شده احداث دو پل بزرگ شامل پل بزرگ فلزی با دهانه ۵۰ متری روگذر راه آهن تقاطع سنگ بست در محور مشهد- فریمان و پل بزرگ و خاص با دو دهانه ۲۵ متری و دو دهانه ۱۳ متری بر روی رودخانه سنگ بست است.

وی اضافه کرد: عملیات اجرایی پروژه بزرگ ملی ساماندهی تقاطع سنگ بست در قالب دو قرارداد از سال ۱۳۹۴ آغاز شده بود.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی بعد از این مراسم برای بازدید از چند طرح و تأسیسات مرزی دوغارون در مرز افغانستان به شهرستانهای تربت حیدریه، تایباد و خواف سفر می‌کند.

سنگ بست دهستانی از توابع بخش مرکزی شهرستان فریمان در استان خراسان رضوی است.

منبع: ایرنا

159

ارسال نظر