شناسه خبر: ۷۲۱۱۰
لینک کوتاه کپی شد

عضو مجلس خبرگان رهبری اعلام کرد:

کاهش چشمگیر تصادفات جاده‌ای با آگاه‌سازی به موقع هلال احمر

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: با آگاه‌سازی به موقع و بسیار خوب نیروهای جمعیت هلال احمر خراسان رضوی و دیگر مجموعه‌های فعال در طرح نوروزی 97 استان شاهد کاهش چشمگیر تصادفات جاده‌ای در سراسر کشور به خصوص خراسان رضوی بودیم.

کاهش چشمگیر تصادفات جاده‌ای با آگاه‌سازی به موقع هلال احمر

به گزارش مشهد فوری ، آیت‌الله سیداحمد حسینی‌خراسانی در جشن نوروزی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ، ضمن عرض تبریک سال نو و اعیاد فرخنده ماه رجب، اظهار کرد:‌ در قرآن کریم آمده آنچه که بی‌ریشه و ظاهری است از بین می‌رود و تنها چیزی که پایدار و ماندنی است کمک، نجات، خدمت و فراهم کردن زمینه آسایش و راحتی برای دیگران است.

وی با اشاره به اینکه کار اعضای هلال احمر مانند دیگر نهادهای خدمت‌رسان یک کار مهم و برجسته است، افزود: شما با عملکرد سنگین 20 روزه‌ای را با موفقیت در یکی از پرترددترین استان‌های کشور پشت سر گذاشتید و باید بابت از زحمات تقدیر و تشکر کرد.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در ایامی که بیشترین ترددها در کشور صورت می‌گیرد خوشبختانه در سطح استان حادثه مهم و تاسف انگیزی نداشتیم و این نشان از زحمت شما عزیزان در هلال احمر در به موقع رسیدن به محل حوادث و آموزش‌هایی که پیش از این داشته‌اید، دارد.

حسینی‌خراسانی اقدام جمعیت هلال احمر را اقدامی خدایی و بشردوستانه نامید و گفت:‌ اقدامات بشردوستانه حد و مرز، ملیت، نژاد، دین و مذهب را دخیل نمی‌داند، چرا که جان انسان‌ها از هر چیزی بالاتر است و در این ایام تمامی دستگاه‌های استانی از جمله جمعیت هلال احمر تلاشی ویژه داشتند و خراسان رضوی به واسطه وجود بارگاه منور رضوی بیشترین مسافر نوروزی را داشت و یکی از 3 استان پرتردد کشور در این ایام بود.

وی بیان کرد: با آگاه‌سازی به موقع و بسیار خوب نیروهای جمعیت هلال احمر خراسان رضوی و دیگر مجموعه‌های فعال در طرح نوروزی 97 استان شاهد کاهش چشمگیر تصادفات جاده‌ای در سراسر کشور به خصوص خراسان رضوی بودیم و استان امام رضا(ع) طبق اعلام مسئولان بالاترین میزان کاهش را در بحث حوادث، حادثه‌دیدگان، مصدومان و فوتی‌های جاده‌ای داشته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اوج حضور مردم در مشهد در زمان‌های سال تحویل و سخنرانی مقام معظم رهبری بود، خاطرنشان کرد: تمامی مجموعه‌های فعال در طرح نوروزی 97 به‌ویژه نیروهای فعال و مردمی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی خدمات‌رسانی ویژه‌ای داشتند.

حسینی‌خراسانی افزود: در طرح نوروزی 97 یک عملیات ویژه را در استان و کشور با حضور نیروهای میلیونی داشتیم و بیش از 20 روز شاهد سنگین‌ترین ترددها و ترافیک‌ها در محورهای مواصلاتی کشور بودیم و بسیار خوشحالیم که در میان 31 استان کشور کمترین میزان حوادث، خسارات و تلفات در محورهای مواصلاتی خراسان رضوی بوده است.

وی با بیان اینکه جوانان همراه هلال احمر بسیار پرانرژی و هدفمند در طرح نوروزی 97 حاضر شدند، گفت: یکی مهمترین گروه‌هایی که نقشی کلیدی و اثربخش در کاهش چشمگیر حوادث جاده‌ای در سطح کشور و استان ایفا کرد جوانان فعال در جمعیت هلال احمر بودند، گروه‌هایی که قالب آنها به‌صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم‌داشتی در این طرح و در جهت آگاه‌سازی مردم از خطرات موجود در جاده‌ها فعالیت کردند و بی‌شک سهم بسیار ویژه‌ای در موفقیت‌های حاصله توسط کلیه نیروهای فعال در طرح نوروزی 97 دارند.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری سالی خوش، بی‌‍خطر و همراه با سربلندی را برای کشور و همه جوامع اسلامی و بشریت و جهانیان آرزو کرد و گفت: از تمامی دستگاه‌های فعال در طرح نوروزی 97 که جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در حوزه امنیت و سلامت جامعه و فراهم سازی رفاه، آسایش و اسکان مسافران نوروزی تلاش کردند تقدیر و تشکر می‌کنم.

* اهدای بیش از 200 میلیارد تومان هدایای نقدی و غیرنقدی مردمی خراسان رضوی به زلزله‌زدگان کرمانشاه
در این مراسم سیدمجتبی احمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با تبریک سال نو و اعیاد فرخنده ماه رجب، اظهار اظهار کرد: نوروز 97 به دلیل همزمانی با ماه پرفیض و فضیلت رجب‌المرجب ایام خاص و ویژه‌ای بود و در ایام نوروز 97 هجدهمین طرح نوروزی هلال بهشت همزمان با سراسر کشور در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اجرا شد و بسیار خرسندیم که آگاه‌سازی‌های نیروهای جمعیت هلال احمر و دیگر مجموعه‌های خدمات‌رسان موجب کاهش چشمگیر حوادث و تلفات جاده‌ای خراسان رضوی شد.

وی افزود: در طرح نوروزی 97، 47 پایگاه جمعیت هلال احمر خراسان رضوی فعال بود و ضمن تقدیر از فعالیت‌های کلیه نیروهای هلال احمر استان، فعالیت‌های اجرا شده در مشهد، تربت حیدریه و نیشابور شایسته تقدیر است و برنامه شاخص این ایام در زمان‌های سال تحویل و سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی بود که خوشبختانه 2 ماموریت بی‌حادثه را پشت سر گذاشتیم.

مدیرکل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه امیدواریم که بودجه مورد نیاز مجموعه‌های امدادی به‌صورت کامل محقق شود، خاطرنشان کرد: در سال گذشته براساس ابلاغیه مجلس بودجه‌های ویژه‌ای باید طبق بندهای ماده‌های 10 و 12 بودجه‌ای 400 میلیارد تومانی به جمعیت هلال احمر تخصیص می‌یافت که بودجه آن به‌طور کامل محقق نشد و تنها بخشی از آن و به میزان 50 میلیارد تومان با تلاش‌های رئیس جمعیت هلال احمر کشور محقق شد که بخشی از آن به خراسان رضوی اختصاص یافت.

احمدی تصریح کرد: در سال 96 حوادث و بلایای زیاد طبیعی و غیرطبیعی در سطح کشور از جمله خراسان رضوی داشتیم و نمونه‌های بازر آن سیل و زلزله در چند نقطه استان بود که امدادرسانی لازم و به موقع را به سیل‌زدگان کلات و تایباد و زلزله‌زدگان فریمان، تربت جام و دیگر نقاط استان داشت و امیدواریم که سال 97، سالی بی‌حادثه و همراه با خبرهای خوش برای ملت ایران باشد.

وی تأکید کرد: در حوزه کاری خارج از استان امدادرسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه و بندگلانش داشتیم و برای هموطنان غرب کشور بالغ بر 61 میلیارد تومان کمک‌های نقدی و بیش از 140 میلیارد تومان کمک‌های غیرنقدی مردمی از استان را داشتیم و بخش عمده‌ای از هدایای مردمی به هموطنان زلزله‌ زده در شهر و استان امام رضا(ع) جمع‌آوری شد که بیش از 201 میلیارد تومان بود.

مدیرکل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به اینکه هلال احمر ایران اولین eru جهانی را با اقدام خیره‌کننده‌ای که بندگلادش داشت دریافت کرد، گفت: این اقدام برای کشورهایی همچون عربستان سعودی با امکانات کاملی که داشت جای تعجب بود و ایرانیان اثبات کردند که توانایی‌شان فرارتر از امکاناتی بوده که در اختیارشان قرار گرفته است.
* مشارکت 60 روحانی در هجدهمین دوره طرح ملی هلال بهشت در خراسان رضوی
همچنبن حجت‌الاسلام اسدالله اسدی، نماینده ولی فقیه جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، ضمن عرض تبریک سال نو و اعیاد فرخنده ماه رجب، اظهار کرد: در 7 سالی که در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی خدمتگذاری می‌کنم چیزی جز صفا، مهربانی و برترین نوع خدمت به همنوع ندیدم.

وی افزود: جمع زیادی از فعالان حاضر در طرح نوروزی 97 نیروهایی بودند که به صورت مردمی و داوطلبانه در این طرح حاضر شدند و قطعاً اجر و پاداش آنها در نزد ایزد منان محفوظ خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه در طرح نوروزی 97 تمامی مجموعه‌ها حضوری بسیار خوب و پررنگ داشتند، گفت: در هجدهمین دوره طرح هلال بهشت 60 روحانی در استان همکاری کردند و هر پایگاه یک روحانی فعال را داشت و از این میزان 10 روحانی در پایگاه‌های مشهد همکاری کردند.

اسدی با اشاره به اینکه نزدیک به 30 درصد از فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در طرح نوروزی 97 در حوزه فرهنگی بود، تصریح کرد: مهمترین کار فرهنگی این مجموعه ایجاد روحیه داوطلبی صادقانه، ایثارگرانه و بی‌منت بود و معتقدیم که در حوزه فرهنگی باید فعالیت‌های در حوزه نماز گسترش یابد و نباید به این مقوله همچون دیگر موضوعات نگاه ابلاغی، دستوری و بخش‌نامه‌ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم که سال 97، سال نشاط و شکوفایی باشد و شاهد تکرار حوادث تلخ سال 96 نباشیم، تأکید کرد: نیروهای جمعیت هلال احمر در سراسر کشور با بهره‌گیری از آموزش‌های روز آماده خدمت‌رسانی در حوادث جاده‌ای، کوهستانی، سیل و زلزله و غیره هستند و در جمعیت هلال احمر امدادگران، نجاتگران، جوانان و داوطلبان فعال خدمات شایانی در حوزه‌های کاری و تخصصی خود انجام می‌دهند و با حضور به‌موقع در مواقع خاص اقدامات ارزنده‌ای را صورت دادند و امیدواریم در سال 97، سالی بی‌خطر، بی‌حادثه و پر از خبرهای خوش باشد.

22

ارسال نظر