شناسه خبر: ۷۲۰۳۵
لینک کوتاه کپی شد

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اعلام کرد:

حضور 60 روحانی در پایگاه‌های نوروزی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از حضور 60 روحانی در پایگاه‌های نوروزی این مجموعه خبر داد.

حضور 60 روحانی در پایگاه‌های نوروزی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی

به گزارش مشهدفوری، حجت‌الاسلام اسدالله اسدی، با بیان اینکه برنامه حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در طرح نوروزی 97 از 25 اسفند ماه 96 در 60 پایگاه استان آغاز شده و تا 15 فروردین ماه 97 ادامه می‌یابد، اظهار کرد: در هجدهمین دوره طرح هلال بهشت 60 روحانی در استان همکاری دارند و هر پایگاه یک روحانی فعال را خواهد داشت که از این میزان نیز 10 روحانی در 10 پایگاه مشهد همکاری دارند.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به 30 درصد از فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در حوزه فرهنگی بوده است، افزود: مهمترین کار فرهنگی این مجموعه ایجاد روحیه داوطلبی صادقانه، ایثارگرانه و بی‌منت بوده است و معتقدیم که در حوزه فرهنگی باید فعالیت‌های در حوزه نماز گسترش یابد و نباید به این مقوله همچون دیگر موضوعات نگاه ابلاغی، دستوری و بخش‌نامه‌ای داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه امیدواریم که سال 97، سال نشاط و شکوفایی باشد و شاهد حوادث تلخی سال 96 نباشیم، خاطرنشان کرد: نیروهای جمعیت هلال احمر در سراسر کشور با بهره‌گیری از آموزش‌های روز آماده خدمت‌رسانی در حوادث جاده‌ای، کوهستانی، سیل و زلزله و غیره هستند و در جمعیت هلال احمر امدادگران، نجاتگران، جوانان و داوطلبان فعال خدمات شایانی در حوزه‌های کاری و تخصصی خود انجام می‌دهند و با حضور به‌موقع در مواقع خاص اقدامات ارزنده‌ای را صورت دادند و امیدواریم در سال 97 سالی بی‌خطر، بی‌حادثه و پر از خبرهای خوش را داشته باشیم.

اسدی با اشاره به اینکه یکی از زمان‌هایی که شاهد حضور پرزنگ مردم در دل طبیعت هستیم در روز طبیعت بوده است، تصریح کرد: در تقویم جمهوری اسلامی روز سیزدهم فروردین ماه به نام روز طبیعت نامگذاری شده و فلسفه ارزشی و انسان‌دوستانه این روز شکرگزاری نعمات الهی در حیات مجدد طبیعت بوده است.
وی تأکید کرد: با الگوپذیری از تجدید حیات طبیعی باید وجود خود را در این روز الهام بخشیم و تحول طبیعی و معنوی را همسان‌سازی کنیم و قلب و روح خودمان را همانند طبیعت شکوفا سازیم.

نماینده ولی فقیه جمعیت هلال احمر خراسان رضوی خطاب به طبیعت‌گردان، بیان کرد: مردم نیت‌های خود را در این روز اصلاح کنند و روزی شاد و به‌دور از گناه را برای خودشان رقم بزنند و در اجتماع مردم در طبیعت خدادادی آزمایشی مؤفق در جهت حفظ تعاملات ارزشی، حقوق یکدیگر، پاسداشت کرامات انسانی و پاسداری از طبیعت داشته باشند و سال جدید کاری را با قوت و شادمانی آغاز کنند.

اسدی با بیان اینکه روز طبیعت امسال با سالروز وفات جانسوز عقیله بنی هاشم، حضرت زینب کبری(س) همزمان شده است، گفت: باید ضمن احترام این روز عزیز، مراقب باشیم که اقدامی صورت ندهیم که موجب ناراحتی ائمه اطهار(ع) بشود و در این روز روحانیون فعال در طرح نوروزی 97، با حضور در دامان طبیعت و مناطقی که پذیرای طبیعت‌گردان هستند به برپایی حلقه‌های معرفت و بیان الگوهای رفتاری و شخصیتی حضرت زینب کبری(س) می‌پردازند.

وی افزود: همچنین در این روز یاد بگیریم که با طبیعت مهربان باشیم و با آن به عنوان عنصری آرامش‌بخش برخورد کنیم و از برخورد خشن با این طبیعت خدادادی پرهیز کرده و از هرگونه تخریب طبیعت که به واقع ماده‌های اصلی حیات آفرینی هستند خودداری کنیم.

22

ارسال نظر