شناسه خبر: ۵۷۵۱۵
لینک کوتاه کپی شد

واکنش شهردار مشهد به اطلاعیه دیوان محاسبان کشور

با وجود اطلاعیه روز گذشته دیوان محاسبات کشور، شهردار مشهد هنوز هم به اتهام‌زنی‌های خود تاکید می‌کند و با مطرح کردن بحث‌های متفرقه استانداری و دولت را مقصر می‌داند.

واکنش شهردار مشهد به اطلاعیه دیوان محاسبان کشور

به گزارش سایت مشهد فوری، سیدصولت مرتضوی امروز چهارم تیرماه در صد و هفتاد و نهمین جلسه علنی شوای شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: آقای استاندار گفته شهردار فرار رو به جلو می‌کند، من فرار رو به جلو می‌کنم یا شما که سند محرمانه از سمت دولت افشا شده است.

مرتضوی خاطرنشان کرد: مخاطب من از سیاسی‌بازی دیوان محاسبات نیست، مخاطبم دست‌های پنهانی است که از کاه کوه می‌سازند.

وی افزود: همانطور که در بیانیه آمده است این حکم برای همه آمده است و قبلا هم گفتم که برای چند نفر دیگر از شهرداران کلانشهرها ارسال شده است.

شهردار مشهد ادامه داد: من چه جرمی کرده‌ام جز آنکه وظیفه سیاسی و اجتماعی‌ام را در انتخابات به جا آوردم.

مرتضوی خاطرنشان کرد: تقویت شوراها موجب تقویت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی است، مسئله ای که ظرف چند روز گذشته تبدیل به یک سوژه تبلیغاتی و اهرم فشار بر خادمان ملت در شهرداری مشهد شده بود، یک موضوع طبیعی بود یعنی اساسا آن‌هایی که در جایگاه مدیریت قرار گرفتند می‌دانند که کمتر مدیری یافت می‌شود که در دیوان محاسبات پرونده‌ای نداشته است.

وی با بیان اینکه از ابتدای زندگی‌ام با شفافیت کار کردم و هیچ موضوع محرمانه‌ای در هر سیستمی که بوده‌ام، ندارم، تصریح کرد: اگر مقاومت کردیم به دلیل صیانت از قانون اساسی و مردم‌سالاری دینی که شورای اسلامی شهر را از ارکان تصمیم‌گیری معرفی می‌کند، همچنین صراحت قانون اساسی که مصوبات شوراها را برای همه لازم‌الاجرا می‌داند بوده، ضمن اینکه ممانعت ما به خاطر برداشت حقوقی ما از قانون است.

شهردار مشهد با بیان اینکه من در مورد انتخاب مستقیم شهردار توسط مردم، پایان‌نامه نوشته‌ام، گفت: من معتقدم تقویت شوراها موجب تقویت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی است زیرا مردم از شوراها مطالبه می‌کنند.

دیوان محاسبات کشور، روز گذشته، سوم تیرماه، با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به اظهارات سیدصولت مرتضوی، شهردار مشهد که اول تیرماه در یک نشست خبری در خصوص رأی انفصال از خدمت خود بیان کرده بود، واکنش نشان داد و ادعاهای مطرح شده درباره وضعیت رسیدگی به پرونده مشارالیه را تکذیب کرد.انتهای پیام24

ارسال نظر