شناسه خبر: ۱۶۱۰۷۵
لینک کوتاه کپی شد

مانور امداد و نجات منطقه عملیاتی شمال شرق کشور در مشهد برگزار شد

مانور امداد و نجات ولایت در منطقه عملیاتی شمال شرق کشور با فرض زلزله ۶.۲ ریشتری در بوستان بهار مشهد برگزار شد.

مانور امداد و نجات منطقه عملیاتی شمال شرق کشور در مشهد برگزار شد

امروز ۲۱ تیر ماه، مانور امداد و نجات ولایت در منطقه عملیاتی شمال شرق کشور با فرض زلزله ۶.۲ ریشتری و با حضور تیم‌های تخصصی امداد و نجات استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی و دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران استان خراسان رضوی در بوستان بهار مشهد برگزار شد.

در این مانور بابک محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، محسن ذاکریان، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی، محسن داوری، فرماندار مشهد و جمعی از مسئولان استانی حضور داشتند.

مانور با دستور استاندار خراسان رضوی آغاز شد. در ابتدا بالگرد ارزیاب منطقه زلزله‌زده در محل اردوگاه فرود آمد. پس از آن بالگرد توزیع اقلام امدادی، نیروهای واکنش سریع جمعیت هلال احمر و بالگرد حامل خودروی آرگو در منطقه حضور پیدا کردند.

پس از اینکه نیروهای انتظامی و تیم‌های امدادی در محل حضور پیدا کردند و کار انتقال تجهیزات به منطقه پایان یافت، فرماندهی میدان دستور تشکیل کمیته مفقودین و فوتی‌ها را صادر کرد و نجات فرضی افراد مصدوم انجام شد. در بخش دیگری از مانور سگ‌های زنده‌یاب در منطقه حاضر شدند.

در انتها هم عملیات برپایی چادرهای اسکان اضطراری در منطقه آغاز و تجهیز بخش‌های مختلف از جمله برق‌کشی، آبرسانی و برپایی آشپزخانه انجام شد.

منبع: سازمان جمعیت جوانان هلال احمر

368

ارسال نظر