شناسه خبر: ۱۶۰۸۷۰
لینک کوتاه کپی شد

شناسایی ۷۴۶ کودک کار بازمانده از تحصیل در مشهد

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از شناسایی ۷۴۶ کودک کار بازمانده از تحصیل در مشهد خبر داد.

شناسایی ۷۴۶ کودک کار بازمانده از تحصیل در مشهد

مهدی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: پویش مشهد مهربان، در بحث کودکان بازمانده از تحصیل، از دهه ولایت مجدد فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و تا آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در سال 1400، دو کارویژه را برای شوراهای اجتماعی محلات، براساس نگاه شورای شهر نسبت به آسیب‌های اجتماعی تعریف کردیم.

ابراهیمی با بیان اینکه آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای کودکان بازمانده از تحصیل، دو محور یاد شده است، گفت: سال گذشته جلسات مختلفی با معاونت ابتدایی، بهزیستی و کمیته امداد برگزار کردیم ولی متاسفانه در نهایت، جمع‌بندی و آمار مشخص و دقیقی از کودکان بازمانده از تحصیل حاصل نشد.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد عنوان کرد: همین عدم دسترسی به آمار، موجب شد عددهای مختلفی چون 5 هزار، 12 هزار و 17 هزار کودک بازمانده از تحصیل را داشته باشیم؛ لذا شوراهای اجتماعی محلات ماموریت یافتند که به شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در سطح محلات بپردازند.

ابراهیمی تصریح کرد: در نهایت موفق شدیم که 746 نفر از دانش‌آموزانی که بخاطر فقدان نیازهای اولیه، ترک تحصیل کرده بودند را در مدارس ثبت‌نام کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد کودکان کار، کودکان بازمانده از تحصیل هستند، گفت: از سوی دیگر، تنها 20 درصد از این کودکان، ایرانی هستند و مابقی را اتباع تشکیل می‌دهند.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با بیان اینکه پویش مشهد مهربان، در بحث کودکان بازمانده از تحصیل، از دهه ولایت مجدد فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و تا آبان‌ماه ادامه خواهد داشت، افزود: آمادگی داریم که از ظرفیت‌های مردمی، تشکل‌ها و شوراهای اجتماعی محلات و ... در این خصوص بهره بگیریم./تسنیم

منبع: تسنیم

368

ارسال نظر