شناسه خبر: ۱۶۰۷۴۳
لینک کوتاه کپی شد

۲ هزار و ۳۵۰ کیلومتر از راههای خراسان رضوی در حال بهسازی است

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: هم‌اکنون ۸۰ قرارداد برای بهسازی و یا روکش آسفالت ۲ هزار و ۳۵۰ کیلومتر از راههای استان بر اساس طرح تحول راههای خراسان رضوی در حال اجرا است.

۲ هزار و ۳۵۰ کیلومتر از راههای خراسان رضوی در حال بهسازی است

جعفر شهامت افزود: برای بهسازی این میزان از جاده های استان خراسان رضوی سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده که طی دوره ای دو ساله انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه جبران خسارت وارده به راهها و بازسازی آن با اقدامات طرح تحول بهسازی راهها از تیرماه سال ۱۴۰۱ در خراسان رضوی آغاز شده، گفت: به دلیل قدمت شبکه راههای استان و پیر شدن روسازی راهها، با کمال تاسف از سال ۱۳۹۸ تا سال ۱۴۰۱، کیفیت روکش آسفالت راهها به طور میانگین بین ۱۲ تا ۲۰ درصد افت داشته است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی با اشاره به بازسازی ۵۴۵ کیلومتر روکش راههای استان از ابتدای تیرماه سال گذشته تاکنون اظهار داشت: مسیرهای کامیون رو بیشترین نیاز به بهسازی راه را دارند که تمرکز آنها در دو شهرستان سبزوار و خواف می باشد که در سال جاری بیشترین حجم عملیات، در مسیرهای شریانی این دو شهرستان اجرا خواهد شد.

شهامت تصریح کرد: در کریدور (گذرگاه) شمالی و در انتهای حوزه استحفاظی استان چاله ها و ناهمواری های محور قوچان-فاروج طی ماه جاری بطور کامل مرتفع و در شهرستان خواف نیز دو گروه روکش آسفالت مشغول فعالیت هستند که طی هفته های پیش رو متناسب با توان تولید آسفالت شهرستان، تیم های اجرایی در این مناطق افزایش خواهد یافت.
وی از تصویب تامین اعتبار هزار میلیارد تومان در سال مالی ۱۴۰۲ در جلسه ستاد بودجه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور جهت بهسازی روکش آسفالت راههای استان خراسان رضوی خبر داد.
مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی افزود: این بودجه با تمرکز بر مسیرهای کامیون رو تخصیص می یابد و در ادامه نیز جذب منابع مورد نیاز از سایر منابع جهت اجرایی نمودن کامل مصوبات سفر دولت و بهسازی راهها با مساعدت ویژه مقامات استانی و ملی مورد تاکید است.
شهامت از سرعت گرفتن عملیات بهسازی راهها در صورت تامین به موقع قیر و نقدینگی مورد نیاز پیمانکاران خبر داد و گفت: هدف گذاری اجرای هزار کیلومتر بهسازی راه در سال جاری از جمله مهمترین برنامه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی است.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیرآسفالته از نظر طول راه‌ها در جایگاه دوم کشور قرار دارد./ایرنا

منبع: ایرنا

368

ارسال نظر