شناسه خبر: ۱۶۰۱۶۶
لینک کوتاه کپی شد

میزبانی از زائران پاکستانی از طریق طرح ملی مهمان امام رضا (ع)تسهیل می‌شود

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی گفت: تسهیل سفر و میزبانی زائران پاکستانی حضرت رضا (ع) از طریق طرح ملی مهمان امام رضا (ع) میسر می‌شود.

میزبانی از زائران پاکستانی از طریق طرح ملی مهمان امام رضا (ع)تسهیل می‌شود

به گزارش مشهد فوری ، سید جواد موسوی که در راس هیاتی به ایالت سند پاکستان سفر کرده است در نشست تخصصی دفاتر زیارتی ایالت سند پاکستان و دفاتر گردشگری و زیارتی خراسان رضوی در این شهر افزود: طرح مهمان امام رضا (ع) یک طرح با ظرفیت‌های ملی و بین‌المللی است که در آن بسته‌های سفر زیارتی و ویژه ‌زائران با خدمات اقامتی و پذیرایی تهیه و تدارک دیده شده است.

همچنین در این نشست مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی با اشاره به حمایت‌های ملی از طرح مهمان امام رضا(ع) برای زائران پاکستانی گفت: شورای عالی زیارت کشور طرح ملی مهمان امام رضا (ع) را با هدف تعمیق سفرهای زیارتی خانواده محور و سازمان یافته برای زائران داخلی و خارجی تصویب کرده و در حال برنامه ریزی برای انجام آن است.

روح‌الله حسین زاده افزود: در این طرح نگاه ویژه‌ای به آسان‌سازی سفر شیعیان و علاقه‌مندان به زیارت امام رضا(ع) به‌ویژه از کشورهای همجوار افغانستان، پاکستان، عمان و عراق انجام شده است.

هم اکنون مذاکره بین دفاتر خدمات مسافرتی و زیارتی دو طرف ایرانی و پاکستانی در حال انجام است.

منبع: ایرنا

316

ارسال نظر