شناسه خبر: ۱۶۰۱۵۷
لینک کوتاه کپی شد

جانشین فرمانده انتظامی استان عنوان کرد

کاهش چشمگیر آمار موبایل‌قاپ‌ها و اراذل و اوباش در خراسان رضوی

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: با تشکیل ستاد کنترل مجرمان حرفه‌ای و قرارگاه مبارزه با سرقت در استان آمار موبایل‌قاپ‌ها و اراذل و اوباش کاهش چشمگیری داشته است.

کاهش چشمگیر آمار موبایل‌قاپ‌ها و اراذل و اوباش در خراسان رضوی

به گزارش مشهد فوری ، سردار ابراهیم قربان‌زاده در پاسخ به پرسش ایسنا پیرامون وضعیت رسیدگی به کیف‌قاپ‌ها، موبایل‌قاپ‌ها و زورگیران در سطح خراسان رضوی و برخورد ناجا با آن‌ها اظهار کرد: این افراد هم توسط مردم شناسایی و معرفی می‌شوند و هم پلیس دیر یا زود حلقه‌های آهنین را بر دست‌های‌شان گره خواهد زد و برای اجرای عدالت تحویل مقامات قضایی خواهد داد که قطعا این موضوع به ضررشان تمام می‌شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در کنار راه‌اندازی ستاد کنترل مجرمین حرفه‌ای به ریاست رئیس کل دادگستری استان، قرارگاه مبارزه با سرقت نیز با ریاست استاندار خراسان رضوی تشکیل شده که اثرات مطلوب‌ خود را نشان خواهد داد.

این مقام انتطامی پیرامون جدیدترین وضعیت امنیتی خراسان رضوی و حاشیه مرزهای آن بیان کرد: با اتحاد و انسجام و هم‌افزایی همه نیروهای مسلح به ویژه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی و تعامل و همکاری که اعضای شورای تامین با یکدیگر دارند، امنیت در خراسان رضوی در حد اعلی برقرار است و هیچ مشکلی در این زمینه نداشته و نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: امنیت خط قرمز ماست و حاصل نمی‌شود مگر با هماهنگی و همدلی همه مردم و مسئولان که هر کدام نقش منحر به فردی در یک بخش خاص دارند. در حال حاضر این هماهنگی محقق شده و عوامل ناامن کننده چه آن سوی مرزها و چه داخل استان، خراسان رضوی را خط قرمزی برای خود می‌دانند.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی اظهار کرد: در حقیقت هزینه جرم در خراسان رضوی نسبت سایر استان‌ها بسیار زیاد است و این را از اطلاعات و اخباری که رصد می‌شود، می‌توان دریافت. چنین شرایطی حاوی یک بازدارندگی بسیار خوبی است که به همین منوال نیز ادامه خواهد داشت.

قربان‌زاده با اشاره به افزایش ترددهای مرزی به دلیل اتفاقاتی که آن سوی مرزها اخیرا رخ داد، گفت: امیدواریم هرچه زودتر آرامش در کشور همسایه برقرار شود و پناهجویان به کشور خود بازگردند.

در این آیین از خدمات سرهنگ علی روان‌بخش که از ۹ خرداد ۱۴۰۰ فرماندهی انتظامی خواف را بر عهده داشت، تکریم شد و سرهنگ جواد خرسند به عنوان فرمانده جدید انتظامی این شهرستان معرفی شد.

شهرستان مرزی خواف با ۱۶۰ هزار نفر جمعیت ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد.

منبع: ایسنا

316

ارسال نظر