شناسه خبر: ۱۶۰۰۴۳
لینک کوتاه کپی شد

سلامت کلاس اولی ها در ۷۵ پایگاه سنجیده می‌شود

۷۵ پایگاه سنجش سلامت نوآموزان ورود به دبستان در خراسان رضوی فعال شده است و والدین با مراجعه به مدارس ابتدایی و نام‌نویسی اولیه می‌توانند نوبت حضور در پایگاه‌های سنجش سلامت را دریافت کنند.

سلامت کلاس اولی ها در ۷۵ پایگاه سنجیده می‌شود

به گزارش مشهد فوری ، جواد روحانی مدیر آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی، اظهار کرد: تعداد پنج پایگاه تخصصی نیز سنجش تخصصی سلامت نوآموزان را برعهده دارند.

روحانی افزود: پیش بینی می شود امسال ۱۴۸ هزار نوآموز در استان تحت پوشش طرح سنجش سلامت قرار بگیرند و روند صدور شناسنامه سلامت برای آنان طی شود.

وی گفت: سال گذشته ۹۹ درصد از نوآموزان بدو ورود به دبستان در این استان تحت پوشش طرح سنجش سلامت قرار گرفتند.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی افزود: سن شرکت در طرح سنجش سلامت امسال به چهارسال و پیش دبستانی یک رسیده به این ترتیب نوآموزان پیش دبستانی یک و ۲ می‌توانند با شرکت در این طرح قبل از سن ورود به مدرسه تحت غربالگری سلامتی قرار گیرند.

روحانی اضافه کرد: یکی از اهداف مهم اجرای طرح سنجش سلامت، ارزیابی نوآموزان از لحاظ جسمی، ذهنی و آمادگی تحصیلی، رفتاری و روانی و همچنین در صورت شناسایی مشکلات، معرفی آنان برای پیگیری تخصصی درمان است که با کاهش سن افراد تحت پوشش، این مهم بیش از پیش محقق خواهد شد.

وی گفت: به همراه داشتن کارت واکسیناسیون، شناسنامه نوآموز و والدین و پرداخت ۶۰ هزار تومان هزینه شرکت در سنجش در زمان نوبت اعلام شده برای حضور در پایگاه ضروری است.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی افزود: شرکت در طرح سنجش برای نوآموزان عشایر رایگان و برای نوآموزان مناطق محروم بنا به تشخیص کارشناس و سهمیه موجود، رایگان و یا نیم بها محاسبه می‌شود.

منبع: فارس

316

ارسال نظر