شناسه خبر: ۱۵۹۴۴۱
لینک کوتاه کپی شد

برای ساماندهی بافت فرسوده پیرامون حرم رضوی باید سرمایه‌ ملی پای‌کار آورده شود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ساماندهی شرایط بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر امام رضا(ع) طرحی ملی است و برای اجرای آن باید سرمایه‌ ملی پای‌کار آورده شود.

برای ساماندهی بافت فرسوده پیرامون حرم رضوی باید سرمایه‌ ملی پای‌کار آورده شود

به گزارش مشهد فوری ، حجت‌الاسلام احمد مروی در دیدار با وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: ساماندهی شرایط بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر امام رضا(ع) طرحی ملی است و برای اجرای آن باید سرمایه‌ ملی پای‌کار آورده شود.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ساماندهی شرایط بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر امام رضا(ع) طرحی ملی است و برای اجرای آن باید سرمایه‌ ملی پای‌کار آورده شود که ان شاءالله در این دولت این طرح به سرانجام برسد.

وی بر لزوم سرعت بخشی در اجرای طرح نوسازی بافت‌ فرسوده اطراف حرم مطهر تأکید کرد و افزود: شرایط بافت پیرامون حرم مطهر رضوی با جایگاه و شأن این بارگاه مقدس و حضور خیل کثیر زائران ایرانی و خارجی که سالانه به این بارگاه قدسی مشرف می‌شوند، تناسب ندارد.

حجت الاسلام مروی بیان کرد: آستان قدس به میزان توان و امکانات تلاش کرده تا ضمن رعایت حقوق شرعی و ملاحظات وقف، برخی مشکلات حاشیه شهر مشهد را رفع کند، اما رفع مشکلات این مناطق نیازمند اراده‌ای ملی و همراهی مدیران کشوری برای اجرای طرح‌های پیش‌بینی‌شده در آن مناطق است.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: سال گذشته آستان قدس حدود ۳۰ هکتار زمین برای رفع مشکلات حاشیه شهر در اختیار نهادهای مسئول قرار داده است. در سال جاری نیز آستان قدس زمینی ۵ هکتاری را برای ساخت بیمارستانی در حاشیه شهر مشهد برای کاهش محرومیت و رفع مشکلات درمانی مردم این مناطق اختصاص داده است.

وی گفت: آستان قدس رضوی به میزان مقدورات با دولت انقلابی و خدمتگزار برای گره‌گشایی از مشکلات همکاری خواهد کرد.

دغدغه‌های آستان قدس نسبت به حاشیه شهر و بافت پیرامون حرم مطهر پیگیری خواهد شد

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی نیز در این دیدار گفت: دغدغه‌های آستان قدس نسبت به حاشیه شهر و بافت پیرامون حرم مطهر توسط معاونین این وزارتخانه پیگیری خواهد شد و هرکاری از ما ساخته باشد در این رفع مشکلات زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) انجام خواهیم داد.

وی همچنین به پروژه نهضت ملی مسکن اشاره کرد و ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای آن، تصریح کرد: تأمین مسکن یکی از دغدغه‌های جدی مردم و از مأموریت‌های دولت است و برای تحقق این پروژه هیچ زمانی را از دست نخواهیم داد.

منبع: فارس

345

ارسال نظر