شناسه خبر: ۱۵۸۶۶۱
لینک کوتاه کپی شد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

باید میان آرمان‌ها و ارزش‌های شهر مشهد پیوندی حاصل شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید میان آرمان‌ها و ارزش‌های موجود در کلانشهر مشهد، پیوندی حاصل شود تا بتوان تعارض‌ها را حل و نظام زندگی در این شهر را به الگویی درست و راهبردی جامع برای سایر شهرها تبدیل کرد.

باید میان آرمان‌ها و ارزش‌های شهر مشهد پیوندی حاصل شود

به گزارش مشهد فوری ، حسین مظفر در نشست "تبیین جهان شهر برکت و کرامت" که به میزبانی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی و اندیشکده مدیریت شهری در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: باید میان آرمان‌ها و ارزش‌های موجود در کلانشهر مشهد، پیوندی حاصل شود تا بتوان تعارض‌ها را حل و نظام زندگی در این شهر را به الگویی درست و راهبردی جامع برای سایر شهرها تبدیل کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: الگوسازی در پایتخت معنوی ایران در سه حوزه ساختارهای شهری، فرهنگ و ارزش‌های حاکم در مشهد و روابط بین انسان‌ها جزء مهمترین ارکان برای تحقق این شعار است.

وی اضافه کرد: برهمین اساس تمامی ارگان‌ها باید برای بهتر شدن و الگو شدن هرچه بیشتر مشهد در رسیدن به همه آرمان‌ها و چشم‌اندازها تلاش کنند.

مظفر گفت: با توجه به حضور امام مهربانی‌ها در این کلانشهر زیارتی، لازم است تمدن‌سازی، ارزیابی و برنامه‌ریزی برای دستیابی به ارزش‌ها در چشم انداز ۱۴۰۴ و همچنین برگزاری نشست‌ها و امنیت و آرامش از برنامه‌های اصلی باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: هرچند مشهد شهری بسیار خوب است که با پیروی از الگوی سیره رضوی و با بهره‌مندی از ظرفیت فرهنگی مشعول خدمت‌رسانی به زائران است اما باز هم باید بین حوزه ارزش و تفکر و اندیشه پیوند عظیمی حاصل شود تا مشهد را به عنوان جهان شهر برکت و کرامت بیشتر بشناسانیم.

کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد سالانه پذیرای ٣٠ میلیون زائر و مجاور است.

منبع: ایرنا

345

ارسال نظر