شناسه خبر: ۱۵۸۴۲۷
لینک کوتاه کپی شد

پیشرفت 95 درصدی اولین مجتمع ساماندهی پرنده فروشان مشهد

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی ساخت اولین مجتمع برای ساماندهی پرنده فروشان این شهر خبر داد.

پیشرفت 95 درصدی اولین مجتمع ساماندهی پرنده فروشان مشهد

به گزارش مشهد فوری ، مهدی یعقوبی از پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی ساخت اولین مجتمع برای ساماندهی پرنده فروشان این شهر خبر داد و اظهار کرد: بازار پرنده فروشان به دلیل نوع فعالیت خود از آلایندگی محیطی و بهداشتی بسیار برخوردار است و براساس نظر کارشناسان بهداشت و دامپزشکی حضور این مشاغل در محل‌های پرتردد، بافت‌های مسکونی و در مجاورت فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی، مخاطرات بسیار از جمله انتقال انواع بیماری‌های مشترک میان انسان و حیوانات را به همراه دارد.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: در صورتی که برخی بیماری‌ها نظیر آنفلوانزای مرغی در این واحدهای صنفی بروز کند، بسیاری از محیط پیرامونی این واحدها آلوده می‌شوند.

وی گفت: از این رو اواخر سال ۹۷ عملیات اجرایی اولین مجتمع برای ساماندهی پرنده فروشان مشهد در خیابان توس ۹۷ این شهر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آغاز شد که تاکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

یعقوبی افزود: این مجتمع صنفی در فضایی به وسعت بیش از یک و نیم هکتار ایجاد شده و دارای بیش از ۷۰ غرفه عرضه و فروش پرندگان و غرفه‌های خدمات مرتبط است.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: واحدهای مختلف نظیر کلینیک ویژه پرندگان، داروخانه، اتاق قرنطینه و ایزوله، عرضه انواع دان و خوراک پرندگان، فضای نمایشگاهی و آزمایشگاهی نیز در این مجتمع پیش‌بینی شده است.

وی گفت: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با سرمایه‌گذار، این مجتمع تا پایان سال جاری آماده بهره‌برداری می‌شود.

منبع: ایرنا

345

ارسال نظر