شناسه خبر: ۱۵۸۲۵۰
لینک کوتاه کپی شد

متوسطه دوم از ۱۵ آبان حضوری به مدرسه می‌روند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شده است که همزمان با آغاز نیمه دوم آبان مدارس مقطع متوسطه دوم به صورت حضوری بازگشایی شوند از این رو دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم در این استان نیز در این موعد سرکلاس درس حاضر می‌شوند.

متوسطه دوم از ۱۵ آبان حضوری به مدرسه می‌روند

به گزارش مشهدفوری، قاسمعلی خدابنده اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شده است که همزمان با آغاز نیمه دوم آبان، مدارس مقطع متوسطه دوم به صورت حضوری بازگشایی شوند از این رو دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم در این استان نیز در این موعد سرکلاس درس حاضر می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در مرحله اول بازگشایی تدریجی مدارس، مدارس روستایی، عشایر و کم جمعیت به تعداد سه هزار و ۵۰۰ واحد در استان بازگشایی شدند و با توجه به این که واکسیناسیون دانش‌آموزان در استان در مراحل نهایی قرار دارد و تا کنون ۸۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا۱۸ سال استان در برابر بیماری کویید۱۹ واکسینه شده‌اند در مرحله دوم امکان تشکیل کلاس‌های حضوری برای دانش‌آموزان متوسطه وجود دارد.

وی ادامه داد: در مرحله سوم بازگشایی مدارس نیز از ابتدای آذر ماه مدارس مقطع متوسطه اول به صورت حضوری فعال خواهند شد.

خدابنده در خصوص بازگشایی مدارس ابتدایی شهری نیز گفت: در خصوص بازگشایی این دوره نیز تصمیم‌گیری بر عهده ستاد ملی مبارزه با کروناست.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: اجرای کامل مراحل بازگشایی منوط به ادامه وضعیت عادی از نظر شیوع بیماری کووید ۱۹ است و در صورت آغاز موج ششم همه‌گیری کرونا تصمیم گیری در خصوص کم و کیف بازگشایی دوباره از سوی ستاد ملی کرونا انجام خواهد شد.

وی با بیان این که بیش از ۵۸۰ هزار دانش آموز ۱۲ تا ۱۸ سال در استان خراسان رضوی حضور دارند اظهار کرد: با بازگشایی مدارس مقطع متوسطه اول و دوم به صورت حضوری در مجموع حدود ۶۰۰ هزار دانش آموز به کلاس درس می‌روند.

هم اکنون خراسان رضوی دارای بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز است.

منبع: ایرنا

316

ارسال نظر