شناسه خبر: ۱۵۷۷۲۱
لینک کوتاه کپی شد

دسترسی زندانی به مواد مخدر در زندان؛ آب در هاون کوبیدن است

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی گفت: اگر زندانی در زندان به مواد مخدر دسترسی پیدا کند همه تلاشها بیهوده و در واقع آب در هاون کوبیدن است.

دسترسی زندانی به مواد مخدر در زندان؛ آب در هاون کوبیدن است

به گزارش مشهد فوری ، محمدمهدی حاج محمدی اظهار کرد: اگر زندانی در زندان به مواد مخدر دسترسی پیدا کند همه تلاشها بیهوده و در واقع آب در هاون کوبیدن است.در کنار اشتغال زندانیان، سلامت روان آنان بسیار مهم است.

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی با اشاره به اهمیت توسعه اشتغال زندانیان ادامه داد: فرد زندانی به مثابه بیمار بستری در بیمارستان است و همان گونه که او تا زمانی که مداوا و درمان نشود مرخص نمی‌شود، در زندان هم این گونه هست و آزادی قبل از اصلاح و درمان، ظلم به زندانی و جامعه است.

وی گفت: با توجه به ظرفیت و زیرساخت لازم، اردوگاه حرفه‌آموزی چناران باید زودتر از دیگر نقاط کشور به هدف‌گذاری ۸۰ درصدی اشتغال در سال جاری برسد.

حاج محمدی همچنین با حضور در مرکز اشتغال شماره یک و ۲ اردوگاه با تعدادی از زندانیان در خصوص مسائل شغلی، حقوق و دستمزد و نحوه ارائه خدمات گفت‌و‌گو کرد و خطاب به مدیر اردوگاه گفت: بیگاری کشیدن از زندانی و عدم پرداخت دستمزد قابل قبول و منطقی نیست و کارتان را نیز بی برکت کرده و تلاش شما بر اصلاح و تربیت را بی نتیجه خواهد کرد.

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خطاب به زندانیان شاغل در مرکز حرفه آموزی گفت: در این دوران تحمل حبس و محکومیت فرصت را مغتنم شمرده و اراده کنید یک زندگی دیگر داشته باشید و اکنون و امشب برای یک تصمیم و اراده جدی بر جبران مسیر خطاکاری، از امام رضا (ع) مدد بگیرید.

وی گفت: در حوزه روانشناسی زندان بر روی چند اصل باید تمرکز و مدل‌سازی کرد و اولین حوزه این که از حضور و مشارکت همه گروه‌های جهادی و مردمی از جمله طلاب، روانشناسان، روان‌پزشکان و نخبگان حوزه اصلاح و تربیت استقبال می‌کنیم و موضوع دیگر این است که باید با کمک نخبگان مربوطه دانش اصلاح و تربیت زندانیان را تولید کنیم.

حاج محمدی گفت: زندانیانی که در داخل اندرزگاه‌ها متنبه و برای دیگران الگو شده‌اند باید با توسل به ظرفیت کمیسیون عفو از ارفاقات قانونی بهره‌مند شوند و نباید به میزان حبس و نوع جرمشان نگاه کرد چون این کار زندانیان را به شرکت در فرآیند اصلاح و تربیت در زندان امیدوار می‌کند.

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی به مساله بعد مسافت اردوگاه برای خانواده زندانیان اشاره کرد و پیگیری لازم برای ایجاد سرویس‌دهی ناوگان اتوبوسرانی شهری و همچنین فراهم کردن زیرساخت لازم برای برقراری خدمات الکترونیک از جمله ارتباط تصویری در این مرکز را خواستار شد.

منبع: فارس

345

ارسال نظر