شناسه خبر: ۱۵۶۶۶۵
لینک کوتاه کپی شد

تاکید وزیر بهداشت برتقویت مراکزسطوح یک و دو کرونا در حاشیه شهر مشهد

وزیر بهداشت گفت: تقویت مراکز سطوح یک و دو ارائه دهنده خدمات به بیماران کرونایی، بار مراجعه به بیمارستان ها را کاهش می‌دهد بنابراین باید این دسته از مراکز به ویژه در مناطق حاشیه شهر و کم برخوردار بیش از پیش افزایش یابد.

تاکید وزیر بهداشت برتقویت مراکزسطوح یک و دو کرونا در حاشیه شهر مشهد

به گزارش مشهد فوری ، دکتر سعید نمکی امروز در نشست با رییس، معاونین و جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی مشهد که با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد، با بیان اینکه در پیک پنجم متوسط بستری بیماران مبتلا به سویه دلتا ۱۳/۷ روز است که این میزان بار بستری حدود سه برابر پیک‌های قبلی است، خاطرنشان کرد: تقویت مراکز بستری موقت و بیمارستان‌های ارائه دهنده رمدسیویر، تقویت مراکز سرپایی، افزایش تست‌های غربالگری و انجام قرنطینه بیماران از جمله راهکارها در راستای کاهش بار مراجعه به مراکز درمانی به شمار می‌رود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وزارت بهداشت با تمام توان در خصوص اختصاص واکسن،نیروی انسانی، تامین منابع مالی و سایر موارد حمایت‌های لازم را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد خواهد داشت، اظهار کرد: با تدابیر و تصمیم‌های اتخاذ شده و تامین کمبودهای این دانشگاه بتوانیم بار مراجعه به مراکز درمانی و در نهایت موارد بستری و سرپایی را کاهش دهیم.

گفتنی است؛ وزیر بهداشت امروز همچنین در حاشیه بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون کوهسنگی مشهد از تزریق روزانه ۶۵۰ هزار دُز واکسن در کشور خبر داد و گفت: به سمت تزریق روزانه ۷۰۰ هزار دُز و بالاتر می‌رویم.

نمکی با بیان اینکه در صورت تامین و پشتوانه کافی واکسن، تزریق تا یک میلیون دُز در روز را هدف‌گذاری کرده‌ایم، تصریح کرد: ر حال حاضر گروه های هدف تزریق واکسن در مشهد، جمعیت بالاتر از ۵۰ سال است و در حاشیه شهرهایی مانند مشهد که جمعیت زیادی دارند، افراد بالاتر از ۴۰ سال هستند.

منبع: وبدا

325

ارسال نظر