شناسه خبر: ۱۵۶۱۹۰
لینک کوتاه کپی شد

84 درصد از باشگاه‌ها و تالارهای مشهد پروتکل‌های بهداشتی را نادیده می‌گیرند

رییس کارگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: آخرین بررسی‌ها نشان داد که به‌طور میانگین ۸۴ درصد از تالارها، آموزشگاه‌ها، باشگاه‌های ورزشی و گیم‌نت‌ها در مشهد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

84 درصد از باشگاه‌ها و تالارهای مشهد پروتکل‌های بهداشتی را نادیده می‌گیرند

به گزارش مشهد فوری ، محمد باباخانی اظهار کرد: آخرین بررسی‌ها نشان داد که به‌طور میانگین ۸۴ درصد از تالارها، آموزشگاه‌ها، باشگاه‌های ورزشی و گیم‌نت‌ها در مشهد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

رییس کارگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: طبق این بررسی‌ها، بیشترین میزان رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی مربوط به گیم نت‌ها است، به طوری که رعایت پروتکل‌ها در این گروه اکنون صفر است.

وی بیان کرد: در سایر مراکز مشهد مانند ادارات و دستگاه‌های اجرایی، مراکز گردشگری و اقامتی، مراکز خدماتی، اصناف، اماکن زیارتی و مساجد، مطب‌ها، داروخانه‌ها، درمانگاه‌ها و کلینیک‌ها میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی بالاتر و حدود ۶۵ درصد است.

باباخانی خاطرنشان کرد: از بین هزار و ۴۷۵ واحدی که هفته گذشته در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازدید شد، ۲۹ واحد به مراکز قضایی معرفی شده و پنج واحد نیز پلمب شدند.

رییس کارگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون کلیه فعالیت‌های مشاغل گروه‌های ۲ تا ۴ در شهرهای قرمز ممنوع است و تنها مشاغل گروه یک اجازه فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: بر این اساس فعالیت پاساژها و مجمتع‌های تجاری سرپوشیده در شهرهای قرمز ممنوع است و با افراد متخلف در این خصوص طبق قانون برخورد می‌شود.

باباخانی بیان کرد: در حال حاضر شهرستانهای مشهد، بینالود و قوچان خراسان رضوی در وضعیت قرمز بوده، دو شهرستان زرد و بیشتر شهرستان‌ها نارنجی هستند.

رییس کارگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه مسافرت با خودرو شخصی طبق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا "به و از" شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است، افزود: به مردم توصیه می‌کنیم تنها سفرهای ضروری را انجام دهند و در وضعیت فعلی که با موج پنجم کرونا مواجه هستیم، حتی از سفر تفریحی به شهرهای زرد پرهیز کنند.

وی گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، موضوع را به سامانه تلفنی ۱۹۰ اطلاع دهند تا بلافاصله از سوی کارشناسان سلامت محیط مورد پیگیری قرار گرفته و با متخلفان برخورد قانونی صورت پذیرد.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام خدمات‌رسانی می‌شوند.

منبع: خبرآنلاین

325

ارسال نظر