شناسه خبر: ۱۵۵۲۸۳
لینک کوتاه کپی شد

وزش باد و بارش باران خسارت‌زا برای خراسان رضوی پیش‌بینی شد

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی نسبت به احتمال آبگرفتگی و سیلاب بر اثر تقویت و وقوع بارش‌ها همراه با وزش باد شدید خسارت زا، هشدار نارنجی داد.

وزش باد و بارش باران خسارت‌زا برای خراسان رضوی پیش‌بینی شد

به گزارش مشهد فوری ، اداره کل هواشناسی خراسان رضوی ساعتی قبل، با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به احتمال آبگرفتگی و سیلاب بر اثر تقویت و وقوع بارش‌ها همراه با وزش باد شدید خسارت‌زا، هشدار نارنجی داد.

در این اطلاعیه آمده است: بر اثر فعالیت سامانه بارشی که تا پایان هفته جاری ادامه دارد وقوع بارش‌های رگباری توأم با رعد و برق در نواحی مستعد همراه با بارش تگرگ، افزایش شدت وزش باد با احتمال خسارت در مناطق بادخیز پیش بینی شده است؛ این بارش‌ها در اغلب نقاط خراسان رضوی پیش‌بینی شده است که بیشترین حجم بارش در فاصله زمانی یکشنبه عصر و طی روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری رخ می‌دهد.

بیشترین حجم بارش طی فعالیت این سامانه در شهرها و شهرستان‌های ریوش، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، سبزوار، بردسکن، بجستان، توابع تربت حیدریه، کاخک گناباد، ارتفاعات و دامنه‌های هزار مسجد، بینالود و همچنین شهرستان مشهد پیش‌بینی شده است.

این اطلاعیه، اثرات مخاطره این بارش‌ها را شامل وقوع سیلاب، بالا آمدن آب رودخانه‌ها همچنین ایجاد رواناب و آبگرفتگی و احتمال بروز خسارت به علت افزایش شدت وزش باد برشمرده ست.

در این اطلاعیه در خصوص عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها به ویژه رودخانه‌های فصلی، تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز خسارات ناشی از وزش باد شدید از جمله افزایش استحکام سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و احتیاط در ترددهای جاده‌ای و عدم صعود به ارتفاعات تاکید شده است.

منبع: فارس

325

ارسال نظر