شناسه خبر: ۱۵۳۷۰۷
لینک کوتاه کپی شد

خسارات کرونا به حوزه گردشگری خراسان رضوی همچنان ادامه دارد

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: خسارتزایی عمومی بحران شیوع ویروس همه‌گیر که از حدود یک سال پیش آغاز شده همچنان در حوزه گردشگری این استان ادامه دارد.

خسارات کرونا به حوزه گردشگری خراسان رضوی همچنان ادامه دارد

به گزارش مشهد فوری ، یوسف بیدخوری اظهار کرد: محدودیت‌های ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا ظرف اسفند پارسال تا پایان دی ماه امسال به میزان ۳۹ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال به صنعت گردشگری خراسان رضوی خسارت زده است.

معاون اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: این وضعیت با تعطیل نمودن اجباری واحدها و تاسیسات گردشگری و تحمیل بیکاری گسترده به فعالان این حوزه سبب بروز مشکلات جدی بسیاری در صنعت گردشگری خراسان رضوی شده است.

وی به وجود دو هزار و ۳۰۰ واحد گردشگری دارای مجوز فعالیت در این استان اشاره و بیان کرد: هم‌اینک هزار و ۷۰۰ واحد از این تعداد یعنی ۷۴ درصد واحدهای صنعت گردشگری خراسان رضوی بخاطر بحران کرونا غیرفعال و تعطیل هستند.

بیدخوری گفت: بر این اساس تعطیلی ۷۴ درصد واحدهای گردشگری خراسان رضوی موجب بیکاری حدود ۱۸ هزار نفر از مجموع ۳۴ هزار شاغل مستقیم در مجموعه صنعت گردشگری این استان شده است.

معاون اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی افزود: محدودیت‌ها و مسائل خسارت بار ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا با توقف اجباری فعالیت سه‌چهارم گنجایش اقامتی واحدهای گردشگرپذیر خراسان رضوی، درصد اشغال را در این واحدهای به کمترین حد رسانده است.

منبع: ایرنا

326

ارسال نظر