شناسه خبر: ۱۴۶۲۴۱
لینک کوتاه کپی شد

دولت از برجام شکست خورده فاصله بگیرد و به فکر معیشت مردم باشد

حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی

دولت از برجام شکست خورده فاصله بگیرد و به فکر معیشت مردم باشد

به طور مسلم کشور ما از لحاظ منابع داخلی و ارزاق عمومی هیچ گونه کمبودی ندارد حتی در خصوص برخی از مایحتاج مردم نیز زمینه صادرات وجود دارد اما در ارتباط با ارزاق عمومی دولت باید مقداری از فضای ولنگاری که در مدیریتش هست فاصله بگیرد و به طور جدی به مسائل و معیشت مردم بپردازد.

در مورد گرانی ارز و اوضاع نابه سامان آن، هیچ توجیهی قابل قبول نیست که بتوان پذیرفت در یک شب قیمت سکه، حدود دو میلیون تومان افزایش یابد یا اینکه در یک روز دلار، 5 هزار تومان گرانتر شود این در حالی است که هیچ اتفاقی نیافتاده که علت افزایش قیمت دلار و سکه در کشور باشد بلکه این موضوع تنها نشان دهنده سوءمدیریت و ضعفی است که امروز متاسفانه در فضای دولت وجود دارد که نسبت به این مسائل هیچ گونه نظارت و دقتی ندارد.

دولت بهتر است از این فضای شکستی که در موضوع برجام خورده و بعد از هفت سال نتوانسته کاری برای مردم انجام دهد باید فاصله بگیرد و با نگاه به داخل کشور مشکلات معیشتی مردم را حل کند تا بیش از این به قشر ضعیف جامعه اجحاف نشود.

به طور یقین مجلس نیز در خصوص مطالبه از دولت جهت نظارت بر بازار وظایفی دارد که در این راستا دیروز یک طرح سوال از رئیس جمهور با 5 مسئله مطرح شد و تاکنون بسیاری از نمایندگان مردم در مجلس آن را امضاء کرده‌اند. لازم است مجلس رودربایستی‌های خود را با دولت کنار بگذارد و به طور جدی از دولت مطالبه کند.

منبع: مشهد فوری

196

ارسال نظر