شناسه خبر: ۱۴۹۳۹۴
لینک کوتاه کپی شد

کاربردهای شگفت انگیز پیاز!

پیاز علاوه بر کاربردهای خوراکی، قابلیت‌های دیگری هم دارد که برای اطلاع از آنها می‌توانید متن پیش رو را مطالعه کنید.

کاربردهای شگفت انگیز پیاز!

به گزارش مشهد فوری ، کاربرد پیاز در خانه داری و درمان برخی مشکلات نکات جالبی است که باید بدانید. پیاز یکی از موارد قابل دسترس و مفید در آشپزخانه همه افراد است و به عنوان یک طعم دهنده در غذا استفاده می‌شود اما از آنجایی که هر ماده می‌تواند چندین کاربرد و خاصیت داشته باشد پیاز هم از این قائده مستثنی نیست و در موارد خاص می‌تواند رفع کننده مشکل باشد به خصوص در خانه دارد.

کاربرد پیاز

کاربرد پیاز در خانه داری و درمان

آیا تا به حال از کاربرد پیاز بیرون از آشپزخانه استفاده کرده اید ؟

پیاز می‌تواند به روش‌های مختلفی مشکلات خانگی شما را حل کند مثل روش‌هایی که در این بخش خواهیم گفت.

جالبترین فواید و کاربردهای پیاز

- پیاز در از بین بردن زنگ زدگی چاقو موثر است برای حل این مشکل چندین بار پیاز را با چاقو نصف کنید و بعد متوجه از بین رفتن زنگار می‌شوید.

-اگر از خون مردگی و نیش زنبور رنج می‌برید پوست پیاز برای درمان خارش و عفونت مناسب است. پیاز را در طول شب روی دست ببندید و بعد با عسل موضع درد را ماساژ دهید.

- خمیر پیاز و آب به از بین رفتن آکنه کمک می‌کند. چون پیاز خاصیت ضد التهابی و آنتی باکتریایی دارد و به همین منظور از ماسک پیاز برای درمان آکنه استفاده کنید.

- برای از بین بردن بوی نامطبوع رنگ و لاک که برای سلامتی مضر است می‌توانید از تکه‌های پیاز کمک بگیرید.

فواید پیاز و خواص پیاز

فواید و کاربردهای پیاز

- پیاز برای درمان گلو درد هم مفید است. مقداری پیاز را در آب بجوشانید و در صورت نیاز به آن عسل بیفزاید و روزی 2 بار بنوشید.

اگر لباس شما بر اثر گرمای زیاد اتو، زردرنگ شد، می‌توانید یک پیاز را دو نیم کرده و روی پارچه کتانی بمالید. لکه‌های زردرنگ برطرف خواهند شد. بعد آن را چند دقیقه داخل آب سرد خیس کنید و بشویید.

منبع: نمناک

316

ارسال نظر