شناسه خبر: ۱۶۱۴۴۳
لینک کوتاه کپی شد

رمزگشایی ۱۲۰ فقره سرقت در مشهد/ داماد و پدرخانم سارق دستگیر شدند

فرمانده انتظامی مشهد گفت: با تلاش کارآگاهان پایگاه غرب پلیس آگاهی مشهد ۱۲۰ فقره سرقت رمزگشایی و دو متهم این پرونده دستگیر شدند.

رمزگشایی ۱۲۰ فقره سرقت در مشهد/ داماد و پدرخانم سارق دستگیر شدند

به گزارش مشهد فوری؛ سرهنگ احمد نگهبان اظهار داشت:اواخر تابستان سالجاری در پی ارجاع پرونده سرقت مغازه به پایگاه غرب پلیس آگاهی مشهد موضوع در دستور کار تیمی از ماموران زبده انتظامی قرار گرفت. در بررسی‌های میدانی کارآگاهان پلیس آگاهی در محل مشخص شد در ساعات اولیه بامداد سه سرنشین یک دستگاه پژو پارس پلاک با سر و صورت پوشیده پس از بازکردن قفل آویز یک قهوه فروشی تمامی وسایل باارزش داخل مغازه شامل 3دستگاه یخچال کوچک، 2دستگاه آسیاب صنعتی بزرگ، یک دستگاه آسیاب کوچک، یک دستگاه تراوز، یک دستگاه قهوه ساز بزرگ، 3 دستگاه کولر گازی، یک دستگاه کولر آبی به ارزش تقریبی 8میلیارد ریال را به سرقت برده‌اند.

وی افزود: با توجه به حرفه‌ای بودن سرقت و نبود سرنخ تحقیقات برای کشف این پرونده به کندی پیش می‌رفت تا اینکه اطلاعاتی در خصوص فروش یک دستگاه قهوه ساز شبیه اموال مالباخته در یکی از سایت‌های واسطه‌گر خرید و فروش کالا بدست آمد. تیم رسیدگی‌کننده پرونده پس از شناسایی دستگاه قهوه ساز توسط مالباخته با شناسایی مخفیگاه متهمان با هماهنگی قضائی در اقدامی ضربتی وارد عمل شدند.

فرمانده انتظامی مشهد تصریح کرد: در این عملیات ضمن دستگیر 2 نفر از اعضای این باند در بازرسی از مخفیگاه آنان علاوه بر کشف تعدادی از اموال مالباخته شامل یک دستگاه آسیاب صنعتی، یک دستگاه آسیاب کوچک، ترازو استیل، یک دستگاه قهوه ساز بزرگ، تعداد زیادی اموال مسروقه شامل 6دستگاه پخش خودرو، یک دستگاه دلر شارژی، یک دستگاه پرچ کن، یک دستگاه هوابرش، 8دستگاه پاور خودرو، 2عدد جعبه ابزار با آچار آلات، 3دستگاه گوشی، 49 عدد بست باطری کشف و خودرو پژو پارس سارقان در داخل کوچه شناسایی و به پارکینگ منتقل شد.

سرهنگ نگهبان گفت: متهمان که با هم داماد و پدرخانم می‌باشند در چندین مرحله بازجوئی‌های علمی کارآگاهان پلیس آگاهی علاوه بر سرقت از قهوه فروشی با توجه به تصاویر بدست آمده از آن‌ها در سرقت‌های سریالی قطعات و محتویات داخل خودرو در محدوده غرب شهر مشهد به 119 فقره سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو با همدستی عضو دیگر این باند که برادرزاده سرکرده باند هست طی 7ماه گذشته در محدوده پارک ملت، میدان، استقلال، آزادشهر، بلوار سجاد، امامت، سید رضی، وکیل آباد و خیام اعتراف کردند.

وی عنوان کرد: در ادامه این عملیات با اطلاعات بدست آمده عضو دیگر این باند در یکی از شهر‌های همجوار مشهد دستگیر و قسمتی دیگر از اموال به سرقت رفته از مغازه قهوه فروشی که توسط این فرد به فردی مالخر فروخته شده بود شامل 2دستگاه یخچال کوچک، یک دستگاه اسپرسو ساز، یک دستگاه قهوه ساز بزرگ کشف شد. 

فرمانده انتظامی مشهد خاطرنشان کرد: در ادامه با هماهنگی مقام قضائی مالخر قطعات خودرو با یک قرار صوری در محدوده شهرک شهید رجائی دستگیر و در بازرسی از خودرو 405 متهم و مخفیگاهش 7 دستگاه باطری خودرو کشف و در تحقیقات تکمیلی به خرید 40 دستگاه باطری خودرو از اعضای این باند به مبالغی بین350 تا 450 هزار تومان اعتراف کرد.

سرهنگ نگهبان اظهارکرد: در این رابطه تا کنون 21 نفز از مالباخته‌ها شناسایی و متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

 

ارسال نظر