شناسه خبر: ۱۶۱۳۹۸
لینک کوتاه کپی شد

جزئیات جدید از قتل حدیث اسلامی/ دستور دادستانی برای بررسی ویژه پرونده

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز خراسان رضوی گفت: از بازپرس قتل دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خواسته شده است در ادامه اقدامات قضایی، تحقیقات کاملی را در زمینه پرونده قتل حدیث اسلامی به‌صورت ویژه انجام دهد.

جزئیات جدید از قتل حدیث اسلامی/ دستور دادستانی برای بررسی ویژه پرونده

به گزارش مشهد فوری به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان رضوی، محمدحسین درودی طی دستوری از بازپرس قتل دادسرای عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی خواست در ادامه اقدامات قضایی؛ تحقیقات کاملی را در زمینه پرونده قتل خانم حدیث اسلامی به‌صورت ویژه انجام دهد.

در پی اعلام مفقودی یک خانم در مشهد توسط همسر و مادر وی و طرح شکایت، پرونده قضایی تشکیل شد، اقدامات قانونی آغاز شد و پس از انجام تحقیقات مقدماتی، همسر نامبرده به‌عنوان مظنون بازداشت شد و سپس 2 فرد دیگر نیز دستگیر شدند.

متعاقب انجام اقدامات فنی، مشخص شد قتل با همدستی همسر این خانم و توسط فرد اجیرشده انجام شده است. با ادامه تحقیقات و پس از کشف جسد فرد موصوف، آلت قتاله و طلا‌های مقتوله نیز کشف و کلیه اقدامات لازم از جمله بررسی‌ها در حوزه پزشکی قانونی انجام شد.

بر این اساس و پس از به‌دست آمدن سرنخ‌هایی از چگونگی وقوع جنایت و در ادامه تحقیقات از فرد سوم رفع ظن شد.

گفتنی است؛ این پرونده متهم دیگری ندارد و با دستور دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی تحقیقات تکمیلی توسط بازپرس ویژه در حال انجام است و از کلیه افراد و اصحاب رسانه و مطبوعات خواسته شده است از هرگونه گمانه‌زنی و اظهارنظر غیرموثق و خارج از مجرای قانونی خودداری کنند.

طبق شواهد پرونده تا این مرحله از تحقیقات و بر اساس اقاریر متهمین، اتهام همسر مقتول معاونت در قتل و اتهام فرد اجیرشده، مباشرت در قتل است.

 

ارسال نظر