شناسه خبر: ۱۶۱۲۸۰
لینک کوتاه کپی شد

ماجرای قتل مرد مشهدی در دفتر یک وکیل دادگستری چه بود؟

مردی شریک سابق خود را به دلیل اختلافات مالی در دفتر یک وکیل دادگستری کاردآجین کرد و به طرز دلخراشی به قتل رساند.

ماجرای قتل مرد مشهدی در دفتر یک وکیل دادگستری چه بود؟

به گزارش مشهد فوری به نقل از شهرآرانیوز، صبح روز پنجشنبه گذشته، زنگ تلفن قاضی ویژه قتل عمد مشهد به صدا درآمد و خبر وقوع جنایتی هولناک در دفتر یک وکیل دادگستری، وی را به بلوار شاهد در منطقه قاسم آباد کشاند. بررسی‌های مقدماتی قاضی محمود عارفی راد، درحالی به طبقه دوم یک ساختمان تجاری کشید که جسد کاردآجین و خون آلود مردی حدود ۴۵ ساله کنار میز عسلی شکسته افتاده بود. وضعیت به هم ریخته اتاق و ظرف و ظروف شکسته حکایت از یک درگیری وحشتناک داشت. عامل جنایت چنان تیغه کارد را با خشمی کینه آلود بر پیکر مرد ۴۵ساله فرود آورده بود که آثار جراحت‌های عمیق آن در نقاط مختلف بدن وی مشاهده می‌شد. جسد کنار صندلی‌های مشکی رنگ قرار داشت و خون زیادی سرامیک‌های سفید کف اتاق را رنگین کرده بود. بنا به نظر کارشناسی دکتر رضا زاده (پزشک قانونی) که در محل وقوع جنایت حضور داشت، ضربات متعدد کارد به صورت کلنگی از بالا به پایین بر سر و سینه وی وارد آمده بود.

864237_914

هنوز تحقیقات میدانی قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در دفتر وکیل دادگستری (محل جنایت) ادامه داشت که خبر بازداشت متهم به قتل در بیسیم‌های پلیس پیچید و بدین ترتیب دامنه بررسی‌های قضایی به کلانتری قاسم آباد رسید چرا که متهم به قتل بعد از ارتکاب جنایت راهی کلانتری شده وخود را تسلیم قانون کرده بود.

در همین حال وکیل دادگستری که شاهد صحنه جنایت بود درباره این ماجرای تکان دهنده به مقام قضایی گفت: مقتول موکل من بود و با متهم به قتل اختلافات مالی داشت تا جایی که با شکایت «الف-غ» (مقتول) پرونده‌ای در دادسرا، تشکیل شده بود، اما من قصد داشتم بین آن‌ها مصالحه برقرار کنم. با وجود این در جلسه قبلی به نتیجه‌ای نرسیدیم و این بار دوباره آن‌ها به دفتر وکالت من آمدند که متاسفانه در میان گفت‌وگو‌ها ناگهان «علیرضا-آ» (متهم) عصبانی شد و با کاردی که از زیر لباس‌هایش بیرون آورد به سمت موکل من هجوم برد و او را با ضربات متعدد کارد به قتل رساند.

در ادامه تحقیقات گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به سرپرستی سروان آرمین منفرد (افسر پرونده) عازم کلانتری قاسم آباد شدند و متهم مذکور را به پلیس آگاهی انتقال دادند.

«علیرضا-آ» (متهم) در پاسخ به این سوال که آلت قتاله (کارد) را چه کرده است به کارآگاهان گفت: بعد از ارتکاب قتل از دفتر وکیل بیرون آمدم وسوار بر پراید خودم شدم، اما به طرف کلانتری به راه افتادم، چون می‌دانستم فرار هیچ فایده‌ای ندارد و دیر یا زود کارآگاهان پلیس آگاهی به سراغم خواهند آمد. هنگامی که در مسیر بلوار شاهد به طرف کلانتری قاسم آباد در حرکت بودم، کارد خون آلود را از شیشه سمت راننده به داخل بلوار انداختم و سپس خودم را تسلیم قانون کردم.

بر اساس این گزارش، در پی اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، وی به شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی وانقلاب مشهد هدایت شد و در همان ساعات اولیه وقوع جرم مقابل قاضی ویژه قتل عمد قرار گرفت تا به سوالات تخصصی مقام قضایی پاسخ دهد.

متهم ۴۶ ساله درباره این ماجرای وحشتناک گفت: من و امیر با هم دوست بودیم و از سال ۱۴۰۰ تصمیم گرفتیم تا به صورت شراکتی مصالح فروشی ساختمان راه اندازی کنیم به همین خاطر سرمایه‌ای فراهم کردیم و مشغول کار شدیم، قرار بود ۵ سال دریک ملک اجاره‌ای به کارمان ادامه بدهیم، اما بعد از گذشت ۲ماه صاحب ملک از ما خواست مکان اجاره را تخلیه کنیم که همین موضوع موجب جدایی و به هم خوردن شراکت ما شد، ولی مشکلات مالی بین ما به وجود آمد که در نهایت توافقنامه‌ای با یکدیگر تنظیم کردیم، ولی امیر به تعهداتش عمل نکرد چرا که قرار بود وجه برخی چک‌ها را پرداخت کند به همین خاطر هم من یک دستگاه کامیون را فروختم و این گونه اختلافات ما شدت گرفت و امیر به اتهام فروش مال غیر از من شکایت کرد. امروز هم در دفتر وکیل او قرار مصالحه گذاشته بودیم که ناگهان ادعا کرد مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از من طلبکار است به همین خاطر من هم دریک لحظه از شدت عصبانیت کنترلم را از دست دادم و با خشمی که وجودم را احاطه کرده بود ضربات کارد را بر پیکرش فرود آوردم و بعد هم به کلانتری رفتم.

تحقیقات بیشتر درباره زوایا و ابعاد دیگر این ماجرای هولناک با دستور قاضی ویژه قتل عمد مشهد همچنان در اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی ادامه دارد.

منبع : شهرآرانیوز

 

 

ارسال نظر