شناسه خبر: ۱۶۰۴۷۷
لینک کوتاه کپی شد

جنجال پیامک «یارانه شما قطع شد»

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی گفت: افراد مال باخته می‌توانند بلافاصله با مرکز فوریت‌های سایبری(۰۹۶۳۸۰) تماس بگیرند، تا بتوانند حساب مقصد را مسدود و فرصت پول‌شویی را از فرد مهاجم بگیرند.

جنجال پیامک «یارانه شما قطع شد»

به گزارش مشهد فوری ، علی‌اکبر قرائی‌پور، رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در گفتگو با اخبارمشهد گفت: در روزهای اخیر، برخی افراد از دریافت پیامکی مبنی بر قطع یارانه خبر داده‌اند که پیام‌های ارسالی در خصوص قطع یارانه، کلاهبرداری است و مردم فریب نخورند.

وی افزود: طرز برخورد شهروندان در مواجه با این پیام‌ها متفاوت است و برخی از افراد برای اطمینان از صحت این گونه پیامک‌ها با سازمان فوریت سایبری تماس می‌گیرند.

قرائی پور ادامه داد: برخی افراد به دلیل سهل انگاری بر روی لینک‌های ارسالی کلیک می‌کنند و با نصب نرم‌افزار آلوده دسترسی به اطلاعات شخصی و بانکی را برای کلاهبرداران آسان می‌کنند.

وی اظهار داشت: پس از نصب نرم‌افزار آلوده حساب شما توسط کلاهبرداران خالی می‌شود یا با دسترسی به مخاطبین، از طرف شما این پیامک را برای مخاطبین ارسال می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی گفت: در صورت نصب این موارد، جهت جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی، به سرعت نرم‌افزار را حذف کنید یا برای اطمینان بیشتر گوشی همراه خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

قرائی پوی افزود: افراد مال باخته می‌توانند بلافاصله با مرکز فوریت‌های سایبری(۰۹۶۳۸۰) تماس بگیرند، تا بتوانند حساب مقصد را مسدود و فرصت پول‌شویی را از فرد مهاجم بگیرند.

منبع: اخبار مشهد

368

ارسال نظر