شناسه خبر: ۱۵۷۲۲۸
لینک کوتاه کپی شد

۳۵ پس‌لرزه تا ساعت ۱۹ در قوچان/زلزله به ۴۲ روستا خسارت وارد کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: براثر زلزله ۵/۲ ریشتری و ۳۵ پس‌لرزه آن در قوچان به منازل مسکونی ۴۲ روستای این شهرستان خسارت وارد شده‌است.

۳۵ پس‌لرزه تا ساعت ۱۹ در قوچان/زلزله به ۴۲ روستا خسارت وارد کرد

به گزارش مشهد فوری ، محسن نجات اظهار کرد: بر اثر زلزله ۵/۲ ریشتری و ۳۵ پس‌لرزه آن در قوچان به منازل مسکونی ۴۲ روستای این شهرستان خسارت وارد کرد و در حال حاضر نیز کارشناسان در حال برآورد میزان ریالی این خسارت‌ها هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی بیان کرد: ۳۵ روستا در بخش مرکزی و ۷ روستا در بخش آبکوه در جریان زمین‌لرزه قوچان دچار خسارت شدند که عمده این خسارت‌ها مربوط به ترک دیوار و سقف، ریزش گچ و در برخی موارد به دلیل فرسوده بودن بافت روستایی تخریب دیوار بود.

وی بابیان اینکه کارشناسان بنیاد مسکن در قالب اکیپ‌های مختلف از صبح امروز مشغول برآورد خسارت‌های ناشی از این زلزله هستند، گفت: هم‌اکنون جلسه شورای مدیریت بحران قوچان به ریاست فرماندار این شهرستان در حال برگزاری و جمع‌بندی میزان خسارت است.

نجات با اشاره به بازدیدش از روستای دیزادیز که بیشترین میزان خسارت را متحمل شده‌است، بیان کرد: با توجه به بافت فرسوده روستا، عمده خسارت‌ها به ساختمان منازل مسکونی و واحدهای نگهداری دام‌ها بوده‌است و خوشبختانه خسارت جانی نداشتیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی بیان کرد: پس از وقوع زمین‌لرزه ۵/۲ ریشتری در ساعت ۸ و ۳۲ دقیقه صبح امروز تا ساعت ۱۹ تعداد ۳۵ پس‌لرزه اتفاق افتاده که بزرگ‌ترین آن ۳ و نیم ریشتر بوده‌است.

وی افزود: تا ۲۴ ساعت پس از زلزله احتمال وقوع پس‌لرزه نیز وجود دارد.

منبع: فارس

345

ارسال نظر