شناسه خبر: ۱۴۴۴۱۶
لینک کوتاه کپی شد

2 بارقصاص برای شلیک مرگ به پدر و مادر

پسر جوان که طی درگیری خانوادگی با شلیک گلوله پدر و مادرش را کشته بود دیروز با حکم قضایی به دو بار قصاص محکوم شد.

2 بارقصاص برای شلیک مرگ به پدر و مادر

این که قبلا برای پنهان ماندن راز جنایت خانوادگی سناریوی ساختگی را مطرح کرده بود، در دادگاه ادعا کرد قصد قتل نداشت و اشتباهی تیر از تفنگش شلیک شده است.

شلیک‌های مرگبار
ساعت 15 سی‌ام خرداد سال ۹۷ صدای شلیک چند گلوله در یکی از خیابان‌های محله یافت آباد پیچید و لرزه بر جان همسایه‌ها انداخت.
آن‌ها که هراسان از خانه‌شان بیرون دویده بودند خیلی زود متوجه شدند صدای شلیک از خانه قدیمی یک زوج میان سال به گوش می‌رسد .
همسایه‌ها وقتی مقابل خانه قدیمی زوج میان سال رفتند با پسر 32 ساله‌شان به نام امیر روبه‌رو شدند که هراسان بود. امیر می‌خواست فرار کند که همسایه‌ها مانع وی شدند و در حیاط خانه با پیکرهای خونین پدر و مادر و برادر وی به نام امین روبه‌رو شدند که زخمی شده بودند.
ماموران کلانتری 128 تهران نو، خیلی زود در جریان شلیک خونین قرار گرفتند و پیکرهای نیمه جان سه عضو این خانواده به بیمارستان منتقل شد اما پدر 56 ساله و مادر 48 ساله امیر به خاطر شدت خون‌ریزی تسلیم مرگ شدند و برادرش امین که از ناحیه دست مجروح شده بود تحت عمل جراحی قرار گرفت و زنده ماند.
اظهارات عجیب
در این میان امیر اظهارات عجیبی را مطرح کرد. وی گفت: من و پدر و مادرم در خانه تنها بودیم که سه مرد نقابدار وارد خانه شدند و با اسلحه به پدر و مادرم شلیک کردند. آن‌ها سپس اسلحه را به دستم دادند و مرا مجبور کردند تا به برادرم امین شلیک کنم. وقتی امین وارد خانه شد من از ترس مردان نقابدار به سمتش شلیک کردم. برادرم فرار کرد و خودش را به طبقه سوم خانه‌مان رساند و در را به روی خودش قفل کرد که همسایه‌ها با کمک‌های فریاد خواهی او سر رسیدند و مردان نقابدار فرار کردند.
اعتراف به دعوای خانوادگی
در حالی که امیر مدعی بود مردان نقابدار دست به شلیک زده‌اند امین روی تخت بیمارستان به ماموران گفت: وقتی وارد خانه شدم هیچ کسی را در حیاط ندیدم. من گمان می‌کنم برادرم تحت تاثیر مصرف مواد مخدر دچار توهم شده باشد. وقتی من در طبقه سوم در را روی خودم قفل کرده بودم فریادهای کمک خواهی او را می شنیدم.
با اظهارات پسرجوان سرانجام امیر به قتل پدر و مادرش به دلیل اختلاف‌های خانوادگی قبلی اعتراف کرد و گفت قصد کشتن برادرش را نیز داشته اما ناکام مانده است.
در دادگاه
امیر به بازسازی صحنه جرم پرداخت و در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد .
در ابتدای جلسه برادر و مادر بزرگ امیر که اولیای دم بودند، یک به یک در جایگاه ویژه ایستادند و برای وی حکم قصاص خواستند.
امین گفت:برادرم به دلیل درگیری‌های قبلی خانوادگی برای خانواده‌ام تفنگ کشید و در مقابل چشمان من به پدر و مادرم شلیک کرد و آن‌ها را کشت .من هم در آن درگیری زخمی شدم ولی معجزه ‌آسا زنده ماندم به همین دلیل برای برادرم قصاص می‌خواهم.
انکار قتل عمدی
سپس پسر جوان در جایگاه ویژه ایستاد اما منکر قتل عمدی شد.
وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: مدت‌ها بود با برادر کوچکم اختلاف داشتم و دعوا میان ما با طرفداری پدر و مادرم شدیدتر شده بود .آخرین بار از محل کار به خانه برگشتم و دیدم امین در حال شست‌و‌شوی ماشینش است.او وقتی مرا دید ناسزا گفت و بار دیگر دعوا میان ما شروع شد .
وی ادامه داد: من که از این وضعیت خسته شده بودم تفنگی را که از قبل تهیه کرده بودم بیرون آوردم. می‌خواستم خودم را بکشم و به زندگی‌ام پایان دهم .من دیگر تحمل این زندگی را نداشتم اما همان لحظه پدرم به سمتم حمله کرد تا تفنگ را از من بگیرد و نمی‌دانم چطور شد که اشتباهی چند تیر از تفنگ شلیک شد و به پدر و مادر و برادرم برخورد کرد .
این متهم در حالی که سرش را پایین انداخته بود، گفت: باور کنید من قصد کشتن پدر و مادرم را نداشتم و مرگ آن‌ها اتفاقی رخ داد .من می‌خواستم خودم را بکشم اما وقتی پدرم به سمت من حمله کرد دستم ناخواسته روی ماشه رفت و چند تیر شلیک شد.من با برادرم درگیر بودم اما حتی انگیزه‌ای برای کشتن او هم نداشتم.
وی در حالی که اشک می‌ریخت، گفت: از روزی که پدر و مادرم کشته شده‌اند آرام و قرار ندارم و هنوز باورم نمی‌شود که من آن‌ها را کشته باشم.من همه زندگی‌ام را باخته‌ام و برای مرگ آماده هستم .من به برادر و مادربزرگم حق می‌دهم که برای من تقاضای قصاص داشته باشند،ولی می‌خواهم حرفم را باور کنند که قصد قتل نداشتم.
در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و دیروز با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده ، امیر را به دو بار قصاص محکوم کردند.

منبع: روزنامه خراسان

196

ارسال نظر