شناسه خبر: ۱۴۳۸۲۱
لینک کوتاه کپی شد

سارق مشهدی با قمه به پلیس حمله کرد

با دستگیری اعضای یک باند حرفه ای سرقت و بازرسی محل اختفای آنها پرده ازماجرای اوراق کردن تعداد زیادی گوشی تلفن همراه سرقتی و موتورسیکلت برداشته شد.

سارق مشهدی با قمه به پلیس حمله کرد

شک شبانه پلیس به یک تردد
سرهنگ عباس صارمی ساداتی، رئیس پلیس مشهد در تشریح عملیات پلیسی منجر به دستگیری باند حرفه ای سرقت و اوراق لوازم سرقتی به قدس گفت: در راستای پیشگیری از سرقت های متعددی که در برخی مناطق شهر رخ می دهد و از سوی شکایت برخی شکات در این زمینه، طرح های دقیق و ویژه ای برای دستگیری عاملان جرم در دستور کار همکاران ما در کلانتری ها قرار دارد.
وی تصریح کرد: در این مسیر هم برخورد با سارقان با قاطعیت از تیم های عمل کننده خواسته شده است.
در این راستا طی دو ماه گذشته سارقان زیادی دستگیر و باند های حرفه ای و پیچیده متعددی هم متلاشی شده است.
رئیس پلیس مشهد افزود: برای نمونه دوشنبه شب گذشته ماموران تجسس کلانتری سناباد بصورت نامحسوس و با خودروی پوششی در حوزه استحفاظی خود در حال انجام وظیفه بودند که به پرسه زنی های یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین مشکوک شدند. در ادامه آنها ماجرا را به سرگرد بیگی رئیس کلانتری اطلاع داده و وی دستور بررسی دقیق ماجرا را صادر کرد.
از همین روپلیس چندین دقیقه با همان شیوه افراد مشکوک را تحت کنترل و به تعقیب آنها پرداختند تا اینکه موتور سیکلت در یکی از خیابان ها و در کنار یک دستگاه سوای پراید سفید رنگ متوقف و یکی از دو نفر از موتور پیاده و به سمت در راننده می رود.
وی بیان داشت: همانطرو که پلیس ماجرا را رصد می کرد، فرد مذکور دست بکار شده و باسیم مفتولی و دیگر ادوات مورد استفاده در سرقت که از زیر پیراهنش خارج کرده بود، سرگرم بازکردن در وسیله نقلیه شد.
**حمله دزد به پلیس با سلاح سرد!
سرهنگ عباس صارمی ساداتی در تشریح ماجرای حمله به مامور پلیس هم عنوان کرد: ماموران تجسس کلانتری به محض مشاهده ماجرا برای دستگیری آنها وارد عمل می شوند، اما یکی از سارقان با سلاح سردی که همراه داشت به سمت یکی از ماموران حمله ور شد که با واکنش سریع پلیس زمینگیر و دستگیر شد، اما نفر دوم از این فرصت استفاده و در محل متواری شد.
فرد متهم پس از آنکه به مقر پلیس منتقل و تحت بازجویی های فنی قرار گرفت هویت دیگر همدستش را لو دادو از سوی دیگر پرده از سرقت های سریالی آنها نیز برداشته شد و محل حضور مالخر پرونده هم مشخص شد.

**کشف لاشه کوشی های اوراق شده
سرهنگ عباس صارمی ساداتی بیان کرد: در اولین اقدام ماموران همدست فراری متهم را که در حاشیه شهر مخفی شده بود شبانه غافلگیر و دستگیر کردند.
در ادامه با هماهنگی مقام قضایی به سراغ مالخر اموال مسروقه رفته و وی را هم در همان نزدیکی دستگیر کردند. وقتی محل اختفای مالخر مورد تفتیش قرار گرفت انواع لوازم سرقتی شامل پنج دستگاه موتور سیکلت که قطعات آنها اوراق و قسمتی از لوازم اورق شده به فروش رسیده بود به همراه قطعات اوراق شده بیش از 20 گوشی سرقتی که مالخر پس از تحول گوشی از سارقان برخی قطعاتشان را جدا و فروخته بود در کنار یک دستگاه جوش، جعبه ابزار، اهرم و دیلم و... کشف شد.
اموال مکشوفه هم به مقر پلیس منتقل و شناسایی مالباختگان هم در دستور کار پلیس قرار گرفته است.
وی ادامه داد: از سوی دیگر وقتی سوابق اعضای باند سرقت مورد استعلام قرار گرفت مشخص شد یکی از آنها دارای 4 فقره محکومیت و دیگرعضو باند هم 2 بار به زندان رفته است.
باتوجه به گستردگی اقدامات صورت گرفته شناسایی دیگر جرایم احتمالی در دستور کار پلیس قرار دارد.
رئیس پلیس مشهد در پایان ضمن تشکر از همکاری شهروندان در کشف برخی جرایم، گفت: در صورتی که همشهریان در محل زندگی وکار خود رفت آمدهای مشکوکی و ... را مشاهده می کنند، موضوع را به پلیس منتقل کنند. از سوی همشهریان عزیز باید دقت داشته باشند که از قراردادن وسایل قیمتی و... در خودور که با عث جلب توجه سارقان می شود خوداری کنند و از طرفی هنگام دور شدن از خودرو مطمئن شوند که تمامی شیشه های وسیله نقلیه بالا باشد و حتی در خودرو هم بسته باشد، چرا که در موارد متعددی مشغله کاری و درگیری روزانه همشهریان موجب این موضوعات شده و افراد مجرم از همین ماجرا سوء استفاده کرده بودند.

منبع: خبر فوری

196

ارسال نظر