شناسه خبر: ۱۴۱۶۲۹
لینک کوتاه کپی شد

دستگیری کلاهبردار فضای سایبری در کاشمر

فرمانده انتظامی شهرستان کاشمر با اشاره به شکایت فردی از ایجاد مزاحمت، اخاذی و تهدید توسط یک فرد ناشناس در فضای مجازی از شناسایی و دستگیری او ظرف کمتر از 24 ساعت خبر داد.

دستگیری کلاهبردار فضای سایبری در کاشمر

به گزارش مشهد فوری ، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ابوالقاسم باقری گفت: در پی وصول شکواییه فردی به پلیس فتا این فرماندهی، مبنی بر ایجاد مزاحمت و اخاذی توسط شخص ناشناس از طریق شبکه‌های اجتماعی برای وی، شناسایی مزاحم سایبری در دستور کار مأموران پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشمر افزود: در بررسی اظهارات شاکیه که مدیر یک گروه است مشخص شد فرد ناشناس از طریق شبکه اجتماعی در یک مرحله از وی مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال اخاذی و در مراحل بعدی وی را تهدید و برایش ایجاد مزاحمت کرده که با توجه به حساس بودن شغل او امنیت روانی و خانوادگی‌اش با مشکلات جدی مواجه شده است.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات فنی در فضای سایبر ظرف مدت کمتر از ۲۴ ساعت فرد مزاحم را که ساکن یکی از روستاهای این شهرستان است شناسایی و به پلیس فتا احضار کردند.

باقری گفت: متهم در ابتدا منکر هر گونه مزاحمت برای شاکیه بود ولی پس از مواجه شدن با مستندات غیرقابل انکار پلیس، راهی جز بیان حقیقت نیافت و به ایجاد مزاحمت و اخاذی از شاکیه اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشمر با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضایی از شهروندان خواست هنگام کار در فضای مجازی از به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی خود شامل عکس، فیلم، و سایر اطلاعات شغلی و خانوادگی خود جدا خودداری کنند، چرا که هر کدام از این موارد می‌تواند به عنوان طعمه برای سارقان و کلاهبرداران در فضای مجازی مورد استفاده قرار گیرد.

159

ارسال نظر