شناسه خبر: ۱۳۸۷۲۰
لینک کوتاه کپی شد

دستگیری کلاهبردار سایت دیوار در بوشهر

متهم تا کنون به ۳۰ فقره کلاهبرداری از این طریق در استان‌های بوشهر، خوزستان، خراسان رضوی، مرکزی و چهارمحال و بختیاری اعتراف کرده است.

دستگیری کلاهبردار سایت دیوار در بوشهر

به گزارش مشهد فوری ، فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: یک کلاهبردار حرفه‌ای که با سوء استفاده از آگهی‌های خرید و فروش در سایت دیوار اقدام به کلاهبرداری می‌کرد در بوشهر شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایسنا، سردار خلیل واعظی گفت: این شخص از سال ۹۴ به شیوه متقلبانه از افرادی که لوازم خانگی را به شکل عمده و تکی جهت فروش در سایت دیوار قرار می‌دادند کلاه‌برداری و اجناس را به شیوه منحصر به فردی از طریق وانت بارهای تلفنی که در سایت دیوار فعالیت داشته اند، تحویل گرفته و در استانی دیگر به صورت تلفنی می فروخته است.

وی با بیان اینکه متهم در هیچکدام از مراحل خرید و فروش کالا حضور فیزیکی نداشته و صرفاً با استفاده از ۱۲ خط تلفن پس از تطمیع فروشندگان، کالای آنها را خریداری و به دیگری می فروخته است اظهار کرد: این فرد تا قبل از دستگیری دو فقره سابقه کیفری داشته و به وسیله مقام قضائی و انتظامی استان‌های خوزستان، مرکزی و خراسان رضوی تحت تعقیب بوده است.

به گفته سردار واعظی پس از وصول چند فقره شکایت به پلیس آگاهی استان بوشهر شناسایی و دستگیری این کلاهبردار که از ۵ سال قبل از محل سکونت خود متواری و به صورت غیر ساکن در اکثر شهرهای کشور تردد داشته در دستور کار افسران عملیات ویژه پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی بیان کرد: پس از شناسایی هویت واقعی این کلاهبردار تیم عملیاتی پلیس آگاهی استان همزمان به ۴ استانی که بیشترین محل تردد متهم بود اعزام و وی را در مرکز یکی از استان‌های همجوار شناسایی، دستگیر و به بوشهر منتقل کردند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر همچنین از شناسایی و دستگیری ۵ نفر همدست متهم که اموال مسروقه را از وی می‌خریدند خبر داد و گفت: متهم تا کنون به ۳۰ فقره کلاهبرداری از این طریق در استان‌های بوشهر، خوزستان، خراسان رضوی، مرکزی و چهارمحال و بختیاری اعتراف کرده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: از فروشنده‌ای که قرار است پول به حسابش واریز کنید اسکن شناسنامه یا کارت ملی، بخواهید و برای اطمینان بیشتر می‌توانید از فروشنده بخواهید از شناسنامه یا کارت ملی خودش در کنار کالا عکس بگیرد و برای شما ارسال کند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه بهترین روش انجام معاملات خرید حضوری و دیدن کالا از نزدیک است اظهار کرد: هنگام خریدهای اینترنتی حتماً از شخص فروشنده تلفن ثابت درخواست کنید و با آن تلفن با ایشان صحبت کنید تا از واقعی بودن شماره تماس اطمینان حاصل شود.

منبع: عصر ایران

159

ارسال نظر