شناسه خبر: ۸۲۷۱۴
لینک کوتاه کپی شد

صدای پدر معنوی طالبان هم درآمد

رهبر جمعیت علمای اسلام پاکستان اظهار داشت: آمریکا و دیگر قدرت‌های بین‌المللی مانع برقراری صلح و سبب ادامه خونریزی‌ها در افغانستان هستند.

صدای پدر معنوی طالبان هم درآمد

به گزارش مشهد فوری ، این هیئت که متشکل از نمایندگان دولت «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان و دیپلمات‌های مستقر در پاکستان بود با حضور در مدرسه «دارالعلوم حقانیه» واقع در ایالت «خیبرپختونخوا» با سمیع‌الحق دیدار کردند.

رهبر جمعیت علمای اسلام پاکستان در این دیدار تاکید کرد که بحران افغانستان موضوعی بین‌المللی است و آمریکا و دیگر قدرت‌های بین‌المللی اجازه تحقق این موضوع را نمی‌دهند.

سمیع‌الحق به این هیئت گفت: پیشنهاد می‌کنم برخی علمای دین و نمایندگان افغان و پاکستانی بدون دخالت آمریکا باید با مخالفان دولت افغانستان دیدار و گفت‌وگو کنند.

«شاه محمود قریشی» نخست وزیر پاکستان اخیرا در اظهاراتی همکاری در برقراری صلح افغانستان را به همکاری واشنگتن برای تامین امنیت مرز پاکستان با هند مشروط کرد.

قریشی گفته بود: «اگر آمریکا می‌خواهد ما (در افغانستان) کمک کنیم، و ما هم به دلیل منافع خودمان مایل به کمک هستیم، پس آن‌ها باید به شریک استراتژیک جدید خود بگویند تا در در سمت شرقی فشارها را از روی ما بردارد تا ما نیز بتوانیم بر مسایل مربوط به منافع دوجانبه تمرکز کنیم».

منبع: تسنیم

160

ارسال نظر