شناسه خبر: ۱۵۰۷۲۴
لینک کوتاه کپی شد

حجت‌الاسلام مروی:

غرب ‌بی‌بندوباری و ولنگاری را به نام آزادی ترویج می‌کند

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه مسلمانان دنیا باید کالاهای فرانسوی را تحریم کنند، گفت: ‌اگر مسلمانان جهان وحدت داشتند رئیس‌جمهور فرانسه جرئت توهین به مقدسات اسلامی را نمی‌کرد.

غرب ‌بی‌بندوباری و ولنگاری را به نام آزادی ترویج می‌کند

به گزارش خبر فوری و به نقل از ‌آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد مروی هم‌زمان با دوازدهم ربیع‌الاول، آغاز هفته وحدت در دیدار جمعی از ائمه جمعه اهل سنت استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی انجام شد، ضمن تبریک این هفته به امت اسلامی و همه‌ آزادگان جهان، بازگشت و پیروی از تعالیم حضرت رسول اکرم(ص) را شرط رهایی امت اسلام از مشکلات معرفی و با اشاره به آیه شریفه «وَاذکُروا نِعمَتَ اللَّهِ عَلَیکُم إِذ کُنتُم أَعداءً فَأَلَّفَ بَینَ قُلوبِکُم فَأَصبَحتُم بِنِعمَتِهِ إِخوانًا» اظهار کرد: خداوند متعال در این آیه مسئله اتحاد و مبارزه با هرگونه تفرقه در میان مسلمانان را مطرح می‌کند و دو بار تعبیر «نعمت» را در خصوص موضوع «وحدت» بکار می‌برد، که نشان‌دهنده اهمیت اتحاد مسلمانان از منظر اسلام و قرآن است.

وی با بیان اینکه محور نظام اجتماعی اسلام بر اساس امت شکل گرفته است، ابراز کرد: در آیات و روایت اسلامی مسئله وحدت و امت یک عنصر محوری و اصلی است؛ دستورات اسلام عموماً همانند نماز جماعت، نماز جمعه، حج و ... بر پایه اجتماع شکل گرفته است.

تولیت آستان قدس رضوی یکی از حکمت‌های برگزاری مراسم حج در ایام محدود و خاصی از سال را اجتماع مسلمانان و نشان دادن شکوه و عظمت اتحاد مسلمانان جهان دانست و ابراز کرد: استفاده از صیغه‌های جمع در سوره حمد در نمازهای یومیه نشان از دعوت اسلام و قرآن به جمع نگری و اتحاد مسلمانان دارد.

وی رمز موفقیت پیامبر گرامی اسلام(ص) را ایجاد اتحاد و وحدت میان قبایل دوران جاهلیت دانست و گفت: پیامبر گرامی اسلام(ص) با ایجاد وحدت توانست از میان قبایل عقب مانده دوران جاهلیت بزرگ‌ترین تمدن بشری را ایجاد کند.

تمدن غرب مدیون اسلام است

مروی در ادامه بر تأثیرات انکارناپذیر تمدن اسلام در رشد و شکوفایى علمی و تمدن غرب اشاره و با بیان اینکه غرب تمدن خود را مدیون اسلام است؛ اظهار کرد: دانشمندان مسلمان بودند که برای نخستین بار ساعت را اختراع و استفاده کردند، حال آنکه اروپاییان در آن زمان با حیرت به این اختراع مسلمانان می‌نگریستند، غرب مدیون دستاوردهای علمی مسلمانان است.

وی با اشاره به تلاش و دسیسه‌های استکبار جهانی به‌ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ایجاد اختلاف و تفرقه در امت اسلامی، عنوان کرد: دشمن روزی فرقه بهائیت را در شیعه و وهابیت را در اهل سنت ایجاد می‌کند و روزی داعش را می‌سازند و به جان امت اسلام می‌اندازد.

تولیت آستان قدس رضوی به خسارت‌های سنگین داعش در کشورهای اسلامی سوریه، عراق و لیبی اشاره و عنوان کرد: در فتنه داعش حتی یک سرباز آمریکایی و اسرائیلی کشته نشد اما جمع کثیری از مسلمانان کشته شدند؛ رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی داعش را با هدف ضربه به جبهه مقاومت و خشن نشان دادن چهره رحمانی اسلام تشکیل دادند.

وی با اشاره به فریب جوانان مسلمان و جذب آن‌ها توسط داعش، عنوان کرد: دشمن بدون اینکه هزینه‌ای بکند از طریق داعش خسارات سنگینی را به مسلمانان اعم از شیعه و سنی وارد کرد؛ در این میان وظیفه علمای امت اسلام در روشنگری و نشان دادن ناسازگاری اعمال داعش با روح واقعی اسلام برای نسل جوان بسیار سنگین است.

امت اسلام خرید کالاهای فرانسوی را تحریم کند

مروی پرداختن به امور اساسی و بنیادین و نگاه کلان به منافع امت اسلام و پرهیز از حواشی و مسائل جزئی را در وحدت مسلمانان بسیار حائز اهمیت برشمرد و اظهار کرد: مسلمانان قدرت، نفت، پول و بازار دارند و اقتصاد اروپا وابسته به کشورهای اسلامی است. اگر مسلمانان جهان وحدت داشتند رئیس‌جمهور فرانسه جرئت توهین به مقدسات اسلامی را نمی‌کرد.

وی با بیان اینکه مسلمانان دنیا باید کالاهای فرانسوی را تحریم کنند، افزود: اگر مسلمانان خرید اجناس و کالاهای فرانسوی در بازار کشورهای خود را تحریم کنند یا سازمان کنفرانس اسلامی اعلام کند که تا رئیس‌جمهور فرانسه رسماً از مسلمانان عذرخواهی نکند هیچ کشور مسلمانی اجناس این کشور را نخواهد خرید، اقتصاد فرانسه ساقط و مردم فرانسه خود چنین رئیس‌جمهور جاهل و ابلهی را ساقط می‌کنند؛ این کار نیازی به جنگ و لشکرکشی و هیچ اقدامی ندارد؛ چرا امت اسلامی سکوت کرده است؟ حقیقتاً انسان برای مظلومیت پیغمبر(ص) غصه می‌خورد.

تولیت آستان قدس رضوی با ابراز تأسف شدید از پیروی برخی حاکمان کشورهای عربی منطقه از آمریکا و رژیم صهیونیستی، سرمایه‌گذاری‌های کلان این کشورها در غرب را یکی از دلایل سکوت آن‌ها در برابر مستکبران دانست و ابراز کرد: خداوند بهترین نعمت‌ها، بهترین پیغمبر و بهترین کتاب را به مسلمانان داده در مقابل برخی کشورهای منطقه پول‌هایی که می‌توانست با سرمایه‌گذاری در کشورهای اسلامی فقیر موجب آبادانی آن‌ها و تقویت امت اسلام شود را در غرب و آمریکا سرمایه‌گذاری کردند.

آزادی در غرب یک دروغ بزرگ است

‌مروی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به جوانان فرانسوی، عنوان کرد: چگونه بوده که توهین به مقدسات دو میلیارد انسان در غرب آزاد است اما سؤال در خصوص واقعه‌ی مجهول‌ هولوکاست ممنوع است؟ آزادی در غرب یک فریبکاری و دروغ بزرگ است. سران کشورهای غربی آزادی را حبس و زندانی کردند و اگر روزی عدالت برقرار شود باید سران این کشورهای به جرم از بین بردن آزادی محاکمه شوند.

وی افزود: غرب آزادی را حبس و بی‌بندوباری، ولنگاری، بی‌اخلاقی و هرزگی را به نام آزادی ترویج می‌کند. یک آزادی بدلی که شامل هرزگی، شهوت‌رانی، بی‌اخلاقی، فحاشی و وحشی‌گری است را به شعار آزادی رواج می‌دهد؛ کمال و شرافت انسانی، عفت و پاکیزگی زن را از بین برده و شرایطی بدتر از دوران جاهلیت را برای زن ایجاد کرده‌ است.

تولیت آستان قدس رضوی در پایان با بیان اینکه امیدواریم خداوند مسلمانان را از خواب غفلت بیدار کند؛ گفت: در روزگاری هستیم که عده‌ای سرزمین قبله نخست مسلمانان که به نام حجاز بوده است را به نام خاندان خود تغییر و عربستان سعودی نامیده‎اند، افرادی که خود را خادم‌الحرمین می‌نامند میلیون‌ها دلار ثروت مسلمانان را به رئیس‌جمهور ظالم و دیکتاتور آمریکا هدیه می‌دهند در حالی که مسلمانان مهاجر بسیاری در همان عربستان در فقر به سر می‌برند.

پیش از سخنان تولیت آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام اکبر فرجام رئیس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت خراسان، مولوی غلام نبی توکلی، امام جمعه اهل سنت تایباد و مولوی صارمی، مدرس حوزه علمیه احمدیه تربت جام به ایراد سخن پرداختند و ضمن تقدیر از اقدامات محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی در مناطق محروم استان‌های خراسان توهین رئیس‌جمهور فرانسه به مقدسات اسلامی را محکوم کردند.

منبع: تسنیم

317

ارسال نظر