شناسه خبر: ۱۶۰۱۵۸
لینک کوتاه کپی شد

تخفیف 70 درصدی وقف به مردم در بافت فرسوده منطقه آبکوه/ نگاه سازمان بازآفرینی به بافت فرسوده منفعت طلبانه است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو مشهد گفت: در مجوزی که ویژه ی بافت های فرسوده صادر شده، اوقاف ۷۰ درصد از حقوق وقف را به نفع مردم تخفیف داده است ولی نگاه منفعت طلبانه و درآمد محور سازمان بازآفرینی به بافت های فرسوده، مانع از پیشرفت امور است.

تخفیف 70 درصدی وقف به مردم در بافت فرسوده منطقه آبکوه/ نگاه سازمان بازآفرینی به بافت فرسوده منفعت طلبانه است

به گزارش مشهد فوری ، ابراهیم صفرزاده، رئیس اداره اوقاف ناحیه دو مشهد گفت: بیشترین توفیقات شهرداری، در بازآفرینی بافت فرسوده مشهد در مناطقی صورت گرفته که اراضی آنجا وقفی بوده اند و متولیان موقوفات همواره با نگاه گره گشایی از مشکلات مردم و موقوف علیهم، در مسائل شهری تعامل داشته اند.
وی افزود: در خصوص بافت آب‌کوه، چند نوبت با شهرداری توافقات کتبی و قطعی انجام شده ولی متاسفانه تاکنون اراده ای در شهرداری برای انجام تعهدات وجود نداشته و توافقات صرفا روی کاغذ باقی مانده است.
رئیس اداره اوقاف ناحیه دو مشهد تصریح کرد: در مجوزی که ویژه ی بافت های فرسوده صادر شده، اوقاف ۷۰ درصد از حقوق وقف را به نفع مردم تخفیف داده است ولی نگاه منفعت طلبانه و درآمد محور سازمان بازآفرینی به بافت های فرسوده، مانع از پیشرفت امور است.
صفرزاده اظهار کرد: اگر سازمان بازآفرینی، نفس احیای بافت فرسوده را به نفع شهر و مردم بداند، انتظارات درآمدی را از این مناطق کم کرده و تخفیفات مندرج در قانون حمایت از احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده را به نفع مردم اعمال کند، شاهد جهش در بازآفرینی بافت های فرسوده خواهیم بود..
وی افزود: کمتر از 10 درصد از اراضی اوقافی در بافت فرسوده واقع شده است.
رئیس اداره اوقاف ناحیه دو در پایان گفت: سازمان بازآفرینی، سازمانی است که خودش نیاز به بازآفرینی دارد و تا نگاه درآمد محور در سازمان بازآفرینی اصلاح نشود، بافت فرسوده در مشهد چه در 10 درصد اراضی اوقافی و چه 90 درصد غیر اوقافی تغییر چندانی نخواهد داشت.

316

ارسال نظر