شناسه خبر: ۱۵۹۰۵۴
لینک کوتاه کپی شد

تولیت آستان قدس رضوی نسبت به تحرکات دشمن برای اختلاف‌افکنی هشدار داد

تولیت آستان قدس رضوی اظهارات تفرقه‌انگیز اخیر در جسارت به ساحت مقدس اهل‌بیت(ع) را محکوم و نسبت به تحرکات دشمن برای اختلاف‌افکنی‌ها هشدار دارد.

تولیت آستان قدس رضوی نسبت به تحرکات دشمن برای اختلاف‌افکنی هشدار داد

به گزارش مشهد فوری ، حجت‌الاسلام‌ احمد مروی در جلسه درس مکاسب محرمه که در حرم مطهر رضوی برگزار ‌شد، سخنان تفرقه‌افکنانه اخیر در توهین آشکار به ساحت مقدس اهل‌بیت(ع) را قاطعانه محکوم و اظهار کرد: این سخنان موهوم و ضد وحدت نسبت به پاک‌ترین مخلوقات عالم هستی و اهل‌بیت مطهر پیامبر(ص) قلوب هر مسلمانی اعم از شیعه و سنی را جریحه‌دار کرده است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: بیان این مهملات در آستانه سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در خطبه‌های نماز جمعه نشانه‌ای از طراحی و دسیسه‌چینی دشمنان اسلام نسبت به امت مسلمان و تقریب مذاهب اسلامی بوده که گوینده خواسته یا ناخواسته در همین راستا عمل نموده است.

وی تاکید کرد: ممکن نیست فردی مسلمان باشد و نسبت به اهل‌بیت پیامبر(ص) محبت نداشته باشد، اهل سنت محب و دوستدار اهل‌بیت(ع) هستند و به حضرات معصومین عشق می‌ورزند چنانچه مقوله زیارت یکی از مناسک مشترک امت اسلامی بوده است. حجت الاسلام والمسلمیوی مروی در ادامه گفت: حرم حضرت رضا(ع) سالانه میزبان زائران فراوانی از اهل سنت است، برادران اهل سنت کاروان زیارتی اربعین دارند و به زیارت عتبات عالیات می‌روند، لذا باید مراقب بود این قبیل اظهارنظرها به‌پای برادران اهل سنت گذاشته نشود.

حجت‌الاسلام مروی تاکید کرد: هدف از این قبیل سخنان جریحه‌دار کردن احساسات عمومی و ضربه به وحدت جهان اسلام است. مسلمانان با حفظ هوشیاری و تیزبینی، مراقب توطئه‌های ضد اسلامی دشمن برای ایجاد اختلاف در امت اسلام باشند؛ دست ناپاک دشمنان در اختلافات قومی و فرقه‌ای در طول تاریخ همواره مشهود بوده است.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین از موضع‌گیری‌های وحدت آمیز علمای اهل سنت نسبت به محکوم کردن اظهارات تفرقه‌افکنانه اخیر قدردانی کرد.

منبع: فارس

345

ارسال نظر