شناسه خبر: ۱۵۷۶۹۴
لینک کوتاه کپی شد

حدود ۶ هزار زائر پیاده در راه مشهد هستند

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده حضرت امام رضا (ع) گفت: در آستانه سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) پنج هزار و ۸۱۰ زائر پیاده از مسیرهای مختلف به سوی مشهد در حرکت هستند که خدمت رسانی به آنان در ایستگاه‌های فعال جاده‌ای در حال انجام است.

حدود ۶ هزار زائر پیاده در راه مشهد هستند

به گزارش مشهد فوری ، حسین رضایی اظهار کرد: در آستانه سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) ۵ هزار و ۸۱۰ زائر پیاده از مسیرهای مختلف به سوی مشهد در حرکت هستند که خدمت رسانی به آنان در ایستگاه های فعال جاده‌ای در حال انجام است.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده حضرت رضا(ع) افزود: از این تعداد هزار و ۶۰۰ نفر از جاده نیشابور، هزار و ۹۰۰ نفر از جاده سرخس، ۶۰ نفر از جاده کلات، ۴۵۰ نفر از جاده فریمان، ۷۰۰ نفر از جاده قوچان، ۳۰۰ نفر از جاده قدیم قوچان و ۸۰۰ نفر از جاده طرقبه شاندیز در حال حرکت به سوی مشهد هستند.

وی ادامه داد: ۴۰ ایستگاه صلواتی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا (ع) در این جاده‌ها مستقر هستند و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به این زائران خدمات ارائه می‌دهند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده حضرت امام رضا (ع) با اشاره به فراهم کردن ۵۱ مرکز اقامتی در اماکن ورزشی و مدارس مشهد برای زائران پیاده امام رضا (ع) گفت: از اربعین حسینی تاکنون نیز به ۱۴ هزار زائر پیاده در مراکز اقامتی مشهد و ایستگاه‌های صلواتی مستقر در جاده‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خدمات ارائه شده است.

هر سال همزمان با دهه پایانی ماه صفر زائران پیاده از اقصی نقاط کشور به سوی مشهد حرکت می‌کنند که پارسال و امسال به سبب شیوع کرونا از تعداد آنان کاسته شده است.

منبع: ایرنا

316

ارسال نظر