شناسه خبر: ۱۶۱۴۸۱
لینک کوتاه کپی شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد:

بیش از ۴۰ هزار آزمون کلرسنجی از شبکه آب شرب مشهد انجام شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: بیش از ۴۰ هزار آزمون کلرسنجی از شبکه آب شرب شهرستان مشهد انجام شد

بیش از ۴۰ هزار آزمون کلرسنجی از شبکه آب شرب مشهد انجام شد

به گزارش مشهد فوری؛ حسین اسماعیلیان اظهار کرد: در راستای پایش کیفیت شبکه توزیع آب شرب در شهر مشهد و روستاهای تحت پوشش این شرکت، در شش ماهه اول سال جاری ۳۲ هزار و ۶۰۰ آزمون کلرسنجی در سطح شهر مشهد و ۷ هزار و ۶۰۰ مورد آزمون کلرسنجی در سطح روستاهای تحت پوشش از شبکه با پراکنش و توزیع مکانی و زمانی مناسب انجام شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد افزود: ضمن اینکه تعداد بررسی سایر فاکتورها شامل آزمون‌های میکروبی، شیمیایی و سموم از منابع تولید، مخازن ذخیره، تصفیه خانه‌ها و شبکه توزیع در بخش شهری ۴ هزار و در بخش روستایی ۳ هزار و ۳۰۰ آزمون است.

وی در ارتباط با اقدامات صورت گرفته با هدف شناسایی سریع عدم انطباق‌ها و جلوگیری از بروز حادثه کیفی در شبکه آب شرب شهر مشهد تصریح کرد: این شرکت، جهت شناسایی سریع عدم انطباق‌های کیفی و جلوگیری از بروز حادثه کیفی در سامانه آبرسانی شهر مشهد، اقدام به نصب حدود ۱۸۰ مورد سامانه سنجش لحظه‌ای کلر و کدورت در تأسیسات آبرسانی و شبکه توزیع آب شرب کرده و خرید ۲۰۰ سامانه سنجش لحظه‌ای آنلاین نیز در دستور کار قرار دارد.

اسماعیلیان کرد: به منظور پایش و کنترل کیفیت آب، عملیات کلرسنجی و نمونه برداری میکروبی از کلیه منابع، مخازن و شبکه توزیع به صورت روزانه انجام می‌شود. همچنین اندازه گیری عوامل شیمیایی و ریز آلاینده به صورت ماهانه، فصلی و سالانه و طبق برنامه‌های زمانی اعلام شده توسط مراجع مربوطه در آزمایشگاه‌های مجهز شرکت آبفای مشهد صورت می‌گیرد که علاوه بر این پایش ها، مراکز بهداشت نیز به صورت مستمر بر کیفیت آب نظارت دارند.

 

ارسال نظر