شناسه خبر: ۱۶۱۳۷۴
لینک کوتاه کپی شد

ایجاد اشتغال پایدار با جلوگیری از معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه

دیر یک گروه جهادی خراسان رضوی می‌گوید: در راستای ایجاد اشتغال پایدار بین خانوارها و به منظور جلوگیری از معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه توسط مرغداری‌ها این جوجه‌ها هر ماه با همکاری بسیج سازندگی بین مردم مناطق محروم روستاها و حاشیه شهر مشهد توزیع می‌شود.

ایجاد اشتغال پایدار با جلوگیری از معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه

به گزارش مشهد فوری؛ راه‌اندازی کسب و کارهای خرد و خانگی نیاز به سرمایه و از همه مهم‌تر آموزش دارد که خوشبختانه مدتی است به همت برخی از گروه‌های جهادی این مهم در حال پیگیری و انجام است. گروه‌های جهادی که بی‌هیچ منتی و خالصانه عزم خود را جزم کرده‌اند تا گرهی از مشکلات مردم مناطق محروم باز کنند.

قرارگاه جهادی کهف الحسن  یکی از این گروه‌هاست که هر ماه در جهت ایجاد اشتغال پایدار بین خانوارها و به منظور جلوگیری از معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه توسط مرغداری‌ها و کمک به اهالی مناطق روستایی کم‌برخوردار و حاشیه شهر مشهد به توزیع این جوجه‌ها میان مردم و پیگیری روند رشد آنها اقدام کرده است .

علی شریفی، مدیر گروه جهادی کهف الحسن در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دراین خصوص گفت: در این اقدام جهادی مرغداری‌هایی که قادر به نگه داشتن و رشد جوجه یک روزه خود نبودند و می‌خواستند جوجه‌ها را معدوم کنند شناسایی و سپس هماهنگی‌های لازم به عمل آمد تا جوجه‌ها تحویل بسیج سازندگی شهرستان شده و بین مردم توزیع شود.

شریفی با بیان اینکه در مرحله دوم، پیگیری و بازدید از روند رشد جوجه‌های توزیع شده در مناطق محروم را انجام دادیم، افزود: این طرح شامل بازدید و نظارت بر روند رشد جوجه‌ها و توزیع دان در بسیاری از روستاهای محروم تربت جام و روستاهای قازقان، قرقروک، تقی آباد، تنگلشور، چلمه سنگ و روستاهای کلاته حاج علی و کوه سفید بود که با حمایت خیرین پس از گذشت 5 ماه از طرح اشتغالزایی شهید دارایی و توزیع جوجه در روستای دم روباه، اکنون شاهد تخم گذاری مرغ‌ها و درآمدزایی خانواده‌های نیازمند هستیم.

وی با اشاره به برخی دیگر از فعالیت‌های این گروه جهادی عنوان کرد: گروه جهادی کهف الحسن در راستای ترویج فرهنگ فرزندآوری هر هفته سنت اذان‌گویی و تکریم خانواده‌های دارای فرزند در شهر رضویه را با حضور امام جمعه این شهر برگزار می‌کند. همچنین به نیت چهارشنبه های امام رضایی با حمایت آستان قدس رضوی هر هفته تعداد زیادی از دانش آموزان حاشیه شهر مشهد اطعام می‌شوند. این حرکت فرهنگی و تاثیرگذار با استقبال گسترده مدیران مدارس و معلمان و خانواده‌ها و دانش آموزان روبه رو شده است، اما متاسفانه به دلیل محدودیت، امکان حضور در همه مدارس متقاضی را نداریم.

مدیر گروه جهادی کهف الحسن خاطرنشان کرد: طرح‌ اشتغالزایی‌ شهید دارایی، خیزشی دیگر از مجموعه جهادی کهف الحسن است که با استعانت از امام رضا(ع)، رویداد سنابل را جهت توانمندسازی محرومین با چشم اندازی زودبازده و آینده نگر در مناطق محروم رقم خواهیم زد.

منبع : تسنیم

 

ارسال نظر