شناسه خبر: ۱۶۱۲۸۹
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد خبر داد:

افزایش ۱۱ درصدی ذخیره گاز در مخزن شوریجه

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از افزایش ۱۱ درصدی ذخیره گاز طبیعی در مخزن شوریجه و آمادگی برای پایداری تولید در زمستان خبر داد.

افزایش ۱۱ درصدی ذخیره گاز در مخزن شوریجه

به گزارش مشهد فوری؛ یحیی فیضی گفت: یکی از اقدامات مهم و مؤثر برای عبور موفق از روزهای سرد و تأمین انرژی مورد نیاز هموطنان، اجرای طرح ذخیره‌سازی گاز در مخزن شوریجه بود که این طرح، هم‌اکنون یکی از موفق‌ترین دستاوردها در حوزه تأمین انرژی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد برای تولید پایدار گاز در آمادگی کامل به سر می‌برد، گفت: در همین راستا از ابتدای سال جاری، با تدبیر و حمایت مدیرعامل شرکت ملی گاز و پشتیبانی مدیریت هماهنگی و نظارت بر تولید و با تلاش شبانه‌روزی کارکنان و مسئولین واحدهای مختلف عملیاتی، تاکنون بیش از ۲ میلیارد مترمکعب گاز در مخزن ذخیره‌سازی شوریجه تزریق شده که  نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیشتر از ۲۰۰ میلیون مترمکعب افزایش داشته که این مهم، کمک شایانی به پایداری تولید خواهد کرد.

فیضی ادامه داد: در واقع، افزایش ذخیره‌سازی ۲۰۰ میلیون مترمکعبی، موجب افزایش تولید روزانه ۳ میلیون مترمکعب گاز در این مجتمع گازی در روزهای سرد زمستان سال جاری خواهد شد.

مدیرعامل پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد گفت: این پالایشگاه، به‌عنوان تنها مجتمع گازی در حوزه شمال و شمال شرق کشور، نقشی ویژه در تأمین انرژی و گرما بخشیدن به منازل هموطنان خصوص در فصول سرد سال دارد.

 بنا بر گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد، وی افزود: این امر از آن روست که در فصول گرم سال با تلاش کارکنان در بخش‌های مختلف سازمان، در کنار تدوام تولید گاز، عملیات تعمیرات اساسی و آماده‌سازی واحدها برای تأمین حداکثری گاز در فصل سرد سال نیز انجام پذیرفته و با توجه به شرایط خاص خراسان رضوی به ویژه شهرستان سرخس در زمستان سال گذشته و برودت هوا و تجربیات کسب شده، از هم‌اکنون آماده خدمت‌رسانی به هم‌وطنان هستیم.

 

ارسال نظر