شناسه خبر: ۱۶۱۲۷۹
لینک کوتاه کپی شد

کاهش نرخ بیکاری در استان خراسان رضوی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: نرخ بیکاری افراد ۱۵ سال به بالا در این استان طی تابستان امسال در مقایسه با تابستان پارسال با کاهش یک دهم واحدی به هفت و یک دهم درصد رسید.

کاهش نرخ بیکاری در استان خراسان رضوی

به گزارش مشهد فوری؛ محمد امین بابایی افزود: نرخ بیکاری در خراسان رضوی مطابق با نتایج آمارگیری نیروی کار مرکز آمار ایرنا، در فصل تابستان از متوسط نرخ بیکاری کشور که هفت و ۹ دهم درصد بوده، هشت دهم درصد کمتر است.

وی بیان کرد: همزمان با کاهش نرخ بیکاری در خراسان رضوی، شاخص نرخ مشارکت اقتصادی این استان نیز در تابستان امسال افزایش یافته و از ۴۲ و چهار دهم درصد ( ۴۲.۴ درصد) در تابستان سال ۱۴۰۱ به عدد ۴۳ و یک دهم درصد در تابستان سال ۱۴۰۲ رسیده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: همچنین نرخ مشارکت اقتصادی در این استان، یک و نیم واحد از نرخ مشارکت اقتصادی کشور بالاتر بوده است.

جمعیت بیکار خراسان رضوی ۱۳۱ هزار و ۸۳۳ نفر، جمعیت شاغل استان ۲ میلیون و ۴۸ نفر، جمعیت فعال استان ۲ میلیون و ۱۳۱ هزار و ۸۸۲ نفر، جمعیت غیرفعال استان ۲ میلیون و ۷۵۷ هزار و ۳۰۱ نفر و جمعیت ۱۵ سال به بالاتر استان چهار میلیون و ۸۸۹ هزار و ۱۸۳ نفر هستند.

 

ارسال نظر