شناسه خبر: ۱۶۱۱۹۷
لینک کوتاه کپی شد

عملیات آبرسانی به ۸۹۱ روستای بالای ۲۰ خانوار خراسان رضوی ‌

مدیرعامل آبفا استان خراسان رضوی گفت: طرح جهاد آبرسانی استان خراسان رضوی در فاز اول ۱۲۱ روستا و فاز دوم ۷۷۰ روستا بالای ۲۰ خانوار را تحت پوشش قرار می‌دهد.

عملیات آبرسانی به ۸۹۱ روستای بالای ۲۰ خانوار خراسان رضوی ‌

به گزارش مشهد فوری؛ حسین امامی اظهارداشت: شاخص برخورداری روستاهای خراسان رضوی از نعمت آب شرب به 72.5 درصد رسید که این رقم فاصله اندکی با شاخص متوسط بهره مندی روستاهای کشور دارد.

وی افزود: طرح جهاد آبرسانی استان خراسان رضوی در فاز اول 121 روستا و فاز دوم 770 روستا بالای 20 خانوار را تحت پوشش قرار می‌دهد.

امامی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود شاخص برخورداری از آب شرب روستایی در استان با احتساب مشارکت خیرین و واقفین آبرسان تا پایان دولت سیزدهم به 80 درصد برسد.

 مدیرعامل آبفای استان خراسان رضوی از خدمت‌رسانی این شرکت به دو هزار و 907 روستا با یک میلیون و 223 هزار نفر جمعیت خبرداد و گفت: 95.5 درصد روستاهای استان تحت پوشش آبفای خراسان رضوی هستند و تاسیسات آب شرب مابقی روستاها توسط شوراهای اسلامی و یا دهیاری‌ها اداره می‌شود.

وی  با اشاره به محدود بودن منابع آبی در خراسان رضوی خاطرنشان کرد:در حال حاضر از اندوخته‌های آبی اعماق زمین برداشت می‌شود و در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد.

امامی اظهارکرد:درحالیکه برابر استاندارد باید مصرف آب در شهرها در مقایسه با روستاها بیشتر باشد، مصرف آب به ازای هر نفر در مناطق شهری استان 175 لیتر در شبانه روز و در روستاها 200 لیتر است.

مدیرعامل آبفای استان خراسان رضوی گفت: 80 لیتر اضافه مصرف در بخش روستایی مربوط به دام و آبیاری باغچه و باغات خانگی است که باعث کمبود آب در روستاهای انتهای خط درمجتمع‌ها می‌شود.

 

ارسال نظر