شناسه خبر: ۱۶۰۹۷۹
لینک کوتاه کپی شد

رئیس اتحادیه املاک مشهد خبر داد

شناسایی ۳۰۰ تا ۴۰۰ واحد مشاوره املاک غیرمجاز در مشهد

رئیس اتحادیه املاک مشهد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰۰ تا ۴۰۰ واحد صنفی غیرمجاز املاک در مشهد شناسایی و پلمب شده‌اند.

شناسایی ۳۰۰ تا ۴۰۰ واحد مشاوره املاک غیرمجاز در مشهد

حسین رستمی در خصوص وضعیت بازار مسکن در مشهد اظهار کرد: در حال حاضر بازار مسکن در زمینه خرید و فروش و اجاره در رکود به‌سر می‌برد.

وی افزود: در حال حاضر تغییر قیمتی نیز در بازار وجود نداشته و حتی در برخی مناطق شاهد کاهش قیمت بودیم. اگر تولید مسکن افرایش پیدا کند، شاهد کاهش و ثبات قیمت خواهیم بود.

رستمی بیان کرد: امسال نیز حداکثر میزان برای افزایش اجاره ۲۰ درصد برای مشهد و سایر شهرستان‌ها اعمال خواهد شد. از موجرین درخواست داریم تا انصاف را در نظر بگیرند و در صورت امکان با رقم کمتری قرارداد ببندند.

رئیس اتحادیه املاک مشهد ادامه داد: بهتر است در زمینه اجاره مسکن تعاملی بین مردم باشد اما اگر کسی از عرف خارج شود، ما مجبور هستیم به صورت قانونی افزایش اجاره سالانه را تعیین کرده و با آن برخورد کنیم.

وی بیان کرد: زمانی که اجاره‌بها توسط موجران اضافه شود و مستاجر نتواند اجاره را پرداخت کند، قطعا مردم به حاشیه شهر مراجعه خواهند کرد. بیشتر درخواست اجاره‌های ما در حاشیه شهر است و حتی بسیاری از مستاجرین به گلبهار مهاجرت کرده‌اند.

رستمی با اشاره به برخورد با واحدهای صنفی غیرمجاز عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰۰ تا ۴۰۰ واحد صنفی غیرمجاز املاک در مشهد شناسایی و پلمب شده‌اند. اولویت کار ما برخورد با واحدهای صنفی غیرمجاز خواهد بود؛ به طوری که دیگر نتوانند در هیچ محله مشهد فعالیت داشته باشند.

رئیس اتحادیه املاک مشهد اضافه کرد: این افراد باید به سمت اخذ مجوز بروند و اگر امکان این کار را ندارند، قبل از اینکه ما به سراغ آن‌ها برویم، خودشان واحد صنفی را جمع‌آوری کنند. بر اساس دستور فرماندار مشهد و استاندار خراسان رضوی تا پایان شهریور باید همه واحدهای صنفی غیر مجاز در تمام صنوف شناسایی و جمع‌آوری یا ساماندهی شوند.

منبع: ایسنا

368

ارسال نظر