شناسه خبر: ۱۶۰۹۲۶
لینک کوتاه کپی شد

افزایش ۸۰ هزار تومانی یارانه خانوار‌های دهک اول تا سوم در مشهد در طرح جدید «کالابرگ الکترونیک»

مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشهد از افزودن ۸۰ هزار تومان به یارانه دهک‌های اول تا سوم برای بهره مندی بیشتر از کالابرگ الکترونیک خبر داد.

افزایش ۸۰ هزار تومانی یارانه خانوار‌های دهک اول تا سوم در مشهد در طرح جدید «کالابرگ الکترونیک»

محمد نورافشان در جلسه شورای اداری شهرستان مشهد با اشاره به آغاز اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در سراسر کشور گفت: این طرح ابتدا به صورت آزمایشی از دهم اسفند سال گذشته در خراسان رضوی آغاز شد و هدف آن، حمایت از تولید و بازگشت سرمایه و منابع مالی و ایجاد اشتغال پایدار در کشور و به ویژه استان ما بود.

وی ادامه داد: استفاده از کالابرگ الکترونیک کاملا اختیاری است و خانوار می‌تواند مبلغ یارانه خود را نقدا دریافت کند.

نورافشان یادآور شد: با کالابرگ الکترونیک، امکان خرید ۱۱ قلم کالا از هر نشان تجاری داخلی و از تمامی فروشگاه های طرف قرارداد میسر خواهد بود.

مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مبالغ جدید یارانه ها گفت: در طرح کالابرگ الکترونیک، خانوارهای دهک اول تا سوم که ۴۰۰ هزار تومان دریافت می کنند، از ۲۹ خرداد مبلغ ۸۰ هزار تومان دیگر نیز دریافت خواهند کرد که شرط فعال شدن این عدد، خرج ۷۰ درصد از ۴۰۰ هزار تومان مبلغ یارانه است و پس از آن و با احتساب به باقیمانده حساب، ۱۶۰ هزار تومان به مبلغ خرید براساس کالابرگ افزوده خواهد شد.

وی یادآور شد: این طرح ابتدا برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اجرا شد که حدود ۳۰ درصد جمعیت دهک اول تا سوم ما در مشهد بودند و نتایج آن نیز احصاء شد و از ۲۹ خرداد، تمامی خانوارهای دهک اول تا سوم این ۸۰ هزار تومان را دریافت خواهند کرد./شهرآرا

منبع: شهرآرا

368

ارسال نظر