شناسه خبر: ۱۶۰۹۲۱
لینک کوتاه کپی شد

عمده کارواش‌های مشهد از آب شرب استفاده می‌کنند

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: مسلما یکی از کار‌هایی که در فصل تابستان باید مدنظر داشته باشیم، کنترل ظرفیت قراردادی است، که کارواش‌ها بیش از ظرفیت آب استفاده نکنند و این موضوع به جد اولویت ماست.

عمده کارواش‌های مشهد از آب شرب استفاده می‌کنند

حسین اسماعیلیان گفت: با توجه به خشکسالی و کم آبی که درمشهد و استان حاکم است باید صرفه جویی ومدیریت مصرف آب در همه بخش‌ها انجام شود. برای مثال عمده کارواش‌های مشهد از شبکه آب شرب استفاده می‌کنند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد در ادامه گفت: توصیه کلی ما این است که شهروندان از شستشوی خودرو به صورت دستی که مصرف آب را افزایش می‌دهد، اجتناب کنند. در کارواش‌ها هم درهر شستشویی که یک خودرو انجام می‌شود حدود ۳۰ لیتر آب مصرف می‌شود.
به گفته وی، در سطح مشهد دو نوع کارواش داریم که یک دسته از این کارواش‌ها سیستم بازچرخانی آب دارند و یک دسته از آن آب استفاده شده به سسیستم فاضلاب هدایت می‌شود. کارواش‌های داخل شهر هم به دلیل اینکه به آن‌ها مجوز حفر چاه نمی‌دهند از آب شرب استفاده می‌کند.

وی تصریح کرد: مسلما یکی از کار‌هایی که در آستانه فصل تابستان باید مدنظر داشته باشیم، کنترل ظرفیت قراردادی است که این رسته شغلی بیش از ظرفیت آب استفاده نکنند و این موضوع به جد اولویت ماست. در هر صورت خودرو هم نیاز به شستشو دارد و اگر آب کارواش‌ها قطع شود، مردم در خانه با حجم زیادی شستشو خودرو خواهند داشت و ترجیح ما این است که خودرو در کارواش شستشو داده شود. اما این موضوع هم سازوکار‌های خودش را دارد./شهرآرا

منبع: شهرآرا

368

ارسال نظر