شناسه خبر: ۱۶۰۸۳۱
لینک کوتاه کپی شد

سخنگوی صنعت برق استان خبر داد

آغاز پایش مصرف برق ادارات خراسان رضوی/ برق ادارت پر مصرف قطع می‌شود

سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی گفت: طرح مدیریت مصرف بار به ادارات استان ابلاغ و این طرح از امروز آغاز شده است با اجرای این طرح برق ادارات پر مصرف قطع خواهد شد.

آغاز پایش مصرف برق ادارات خراسان رضوی/ برق ادارت پر مصرف قطع می‌شود

حس حشمتی درباره پایش مصرف برق ادارت خراسان رضوی اظهار کرد: طی چند روز گذشته به تمام ادارات استان طرح مدیریت مصرف بار ابلاغ و این طرح از امروز آغاز شده است. با اجرای این طرح برق ادارات پر مصرف در صورت عدم رعایت کاهش ۳۰ درصدی مصرف قطع خواهد شد. طرح مدیریت مصرف برق از امروز آغاز شده و تا ۱۵ شهریور ماه ادامه خواهد داشت. اکنون مصرف برق ادارات استان از طریق کنتورهای هوشمند در حال پایش است.

وی با اشاره به اینکه مصرف برق در خراسان رضوی افزایش یافته است، افزود: هنوز میزان مصرف برق به پیک سال گذشته نرسیده است اما هر چه دما افزایش یابد مصرف برق نیز افزایش خواهد داشت.

سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی در خصوص تعداد مشترکان تجاری در مشهد تصریح کرد: در مشهد ۲۳۶ هزار مشترک تجاری فعال هستند که مصرف برق تعدادی از این مشترکان تجاری مانند مراکز تجاری بزرگ، هتل‌ها و ..از راه دور پایش می‌شوند اما تمام مشترکان تجاری کنترل هوشمند نمی‌شوند بنابراین مروجین مدیریت مصرف برق در مشهد از ۱۵ خرداد ماه سال جاری به بخش‌ها و مراکز تجاری مراجعه حضوری دارند. اکنون ۳۰ نفر در مشهد به عنوان مروجین مدیریت مصرف برق فعالیت می‌کنند.

حشمتی خاطرنشان کرد: میانگین رشد مصرف برق به صورت سالیانه طی ۱۰ سال گذشته بین ۳ تا ۵ درصد بوده و میزان رشد مصرف برق در مشترکان تجاری نیز ۵ درصد است./ایسنا

منبع: ایسنا

368

ارسال نظر