شناسه خبر: ۱۶۰۸۱۵
لینک کوتاه کپی شد

وضعیت بازار خودرو مشهد امروز (۱۱ خرداد ۱۴۰۲)

کاهش ۲۵ درصدی قیمت خودرو طی یک هفته گذشته

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو مشهد گفت: مردم اگر احساسات خود را کنترل کنند قیمت‌ها کنترل می شود و قیمت خودرو به قیمت واقعی یعنی همان قیمت نمایندگی که شورای رقابت تعیین کرده برمی گردد.

کاهش ۲۵ درصدی قیمت خودرو طی یک هفته گذشته

قیمت‌ خودرو در ماه‌های انتهایی سال ۱۴۰۱ روندی کاهشی را پشت سر گذاشت، اما با شروع سال ۱۴۰۲ تا اواسط اردیبهشت‌ماه مسیری باثبات را در پیش گرفته بود. از این بازه به بعد اما اجرای مرحله دوم طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه‌، قیمت‌ها را دوباره کاهشی کرد تا آنجا که برخی خودروهای مونتاژی افت قیمتی نیم میلیاردی را پشت سر گذاشتند.

پس از آن هم تا کنون معاملات بازار، در حالت رکود فرو رفته و به صفر رسیده است؛ فروشنده در بازار زیاد است اما خریداران در حال حاضر تمایلی برای خرید ندارند. در صورتی‌که موعد تحویل خودروهای ثبت‌نامی جلوتر باشد، این روند ادامه پیدا می‌کند؛ در غیر این صورت احتمال دارد قیمت‌ها در مسیر صعودی قرار گیرند.

حسین حسینی درباره وضعیت بازار خودرو در مشهد گفت: وضعیت بازار خودرومشهد اکنون در شرایطی است که فعلا خریداری وجود ندارد و بازار در کما و تعطیل است و دارندگان خودرو که خرید ماشین داشته اند در حال حاضر متضرر هستند.

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو مشهد، اکنون قیمت‌ها رو به پایین است و عرضه و تقاضا از هم فاصله قابل توجهی دارد و همین امر باعث شده قیمت‌ها روز به روز کاهش داشته باشد.

کاهش ۲۵ درصدی قیمت خودرو طی یک هفته گذشته در بازار مشهد

وی افزود: مسلما وقتی نقدینگی نباشد خرید هم تحت تاثیر قرار میگرد و مردم به دلیل اختلاف قیمت بازار نمایندگی، بیشتر از نمایندگی‌ها تمایل خرید دارند. مسلما وقتی خودرو در دست دلال باشد قیمت ماشین افزایش قیمت می‌باید، اما اکنون به دلیل اینکه نمایندگی شرایط فروش دارند مردم جذب خرید از این بازار شده اند.

حسینی در ادامه با بیان اینکه طی یک هفته گذشته می‌توان گفت شاهد کاهش ۲۵ درصدی قیمت خودرو داخلی و خارجی بوده ایم یادآورشد: مردم اگر احساسات خود را کنترل کنند قیمت‌ها کنترل می‌شود و اگر این روند ادامه داشته باشد قیمت خودرو به قیمت واقعی خود یعنی همان قیمت نمایندگی که شورای رقابت تعیین کرده برمی گردد.

وی افزود: امیدواریم روند کاهشی قیمت خودرو ادامه داشته باشد تا مصرف کننده متضررنشود./شهرآرا

منبع: شهرآرا

368

ارسال نظر