شناسه خبر: ۱۶۰۴۶۳
لینک کوتاه کپی شد

پرداخت آورده اولیه نهضت ملی مسکن خراسان رضوی آسان شد

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: طبق پیگیری های انجام شده متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهرهای کم جمعیت این استان، می توانند آورده اولیه خود را با تاخیر پرداخت کنند.

پرداخت آورده اولیه نهضت ملی مسکن خراسان رضوی آسان شد

به گزارش مشهدفوری، حسین بهروانفر افزود: آورده اولیه برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت خراسان رضوی، ۴۰ میلیون تومان است که با پیگیریهای استاندار خراسان رضوی و وزیر راه و شهرسازی از این پس می توانند، آن را در زمان نخستین قسط تسهیلات بانکی آن را پرداخت کنند.

وی بیان کرد: تاکنون ۱۱۶ هزار نفر از خراسان رضوی برای دریافت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در ۸۷ شهر زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان ثبت نام کردند که از این تعداد اختصاص واحد برای ۳۰ هزار نفر تایید شده است.

معاون امور شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی اظهار داشت: اداره کل راه و شهرسازی استان زمین مورد نیاز برای ۱۸ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای کم جمعیت را تامین کرده که از این تعداد تاکنون زمین برای ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد به متقاضیان تحویل شده است.

وی گفت: قرعه کشی برای واگذاری زمین به هشت هزار متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی انجام شده که تاکنون اقدامات ثبت سامانه ای برای پنج هزار و ۸۰۰ نفر از متقاضیان صورت گرفته است.

بهروانفر افزود: در مجموع تاکنون ساخت ۶ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی آغاز شده که از این تعداد "فونداسیون" ۲ هزار و ۳۰۰ واحد اجرا شده است.

وی بیان کرد: از مجموع واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت خراسان رضوی ۷۶۳ واحد به صورت آپارتمانی توسط بنیاد مسکن و باقی واحدها به صورت خودمالک یا گروهی در قالب خانه های یک یا ۲ طبقه توسط متقاضیان ساخته می شود.

از ۹۶ شهر خراسان رضوی، هفت شهر بیش از ۱۰۰ هزار نفر، ۸۷ شهر کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند و ۲ شهر نیز در زمره شهرهای جدید هستند، که متولی پیگیری اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید و بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت اداره کل راه و شهرسازی و متولی پیگیری آن در شهرهای دارای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

از سهم ۴۰۰ هزار واحد مسکن استان خراسان رضوی، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در ۲ هزار و ۵۹۶ روستای استان با جمعیت بالای ۲۰ خانوار ایجاد می شود، ۶۰ هزار واحد در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفری شامل کاشمر، قوچان، تربت حیدریه، تربت جام، سبزوار و نیشابور و ۶۰ هزار واحد نیز در ۸۷ شهر کمتر از ۱۰۰ هزار نفری استان ایجاد و باقی آن هم در مشهد و شهرهای جدید گلبهار و بینالود ساخته می شود.

منبع: ایرنا

368

ارسال نظر