شناسه خبر: ۱۶۰۴۰۲
لینک کوتاه کپی شد

ایجاد شهرک‌ پوشاک مشهد نیازمند همکاری‌های ملی و استانی است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به دنبال سرعت بخشیدن به احداث شهرک پوشاک در مشهد هستیم. در این خصوص انتخاب زمین و تامین مالی از طرف وزارتخانه انجام می‌شود اما برای گرفتن مجوزهای زیربنایی باید مدیران در سطح استانی و ملی همکاری کنند.

ایجاد شهرک‌ پوشاک مشهد نیازمند همکاری‌های ملی و استانی است

به گزارش مشهدفوری، علی رسولیان شب گذشته، در نشست با فعالان صنعت پوشاک اظهار کرد: یکی از خواسته‌های تولیدکنندگان در خراسان رضوی ایجاد شهرک‌های نساجی، کیف و کفش است. در سطح کشور شهرک‌های صنعتی ایجاد شده و در برخی مناطق نیز برای ساخت شهرک صنعتی مکان‌یابی و شناسایی صورت گرفته است. به دنبال آن هستیم تا شهرک پوشاک در مشهد با سرعت احداث شود.

وی افزود: در این خصوص انتخاب زمین و تامین مالی از طرف وزارتخانه انجام می‌شود اما برای گرفتن مجوزهای زیربنایی باید مدیران در سطح استانی و ملی همکاری کنند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: موضوع مهم دیگر که در استان اولویت دارد، افزایش ظرفیت صادراتی بنگاه‌های کوچک و متوسط است. در این راستا توافقاتی انجام شده که یا کنسرسیوم صادراتی در حوزه کیف و کفش یا شرکت مدیریت صادرات تشکیل دهیم تا این بخش را مدیریت کند.

وی ادامه داد: در این حوزه نیز تامین منابع مالی توسط وزارت صمت انجام خواهد شد. در سطح کشور هم یکی از حمایت‌های جدی حمایت از شرکت‌های مدیریت صادرات است.

منبع: ایسنا

368

ارسال نظر