شناسه خبر: ۱۶۰۱۴۲
لینک کوتاه کپی شد

ایجاد روز بازار ها و بازار های موقت و جمعی بر مدار قانون

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد تعداد بازارهای موجود و فعال در سطح شهر مقدس مشهد را ۳۰ مورد عنوان کرد که در مجموع حدود ۶۰۰۰ نفر در این بازارها اشتغال دارند.

ایجاد روز بازار ها و بازار های موقت و جمعی بر مدار قانون

به گزارش مشهد فوری ، محمد جواد مشیری مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد و رئیس کارگروه راهبری بازارهای جمعی مشهدگفت: بر اساس تعامل بین دستگاهی و مدیریت واحد در راه اندازی و برپایی بازار های موضوعی، فصلی و موقت و با استناد به ماده ۸۵ قانون نظام صنفی و آیین نامه های موجود مقرر شد ایجاد اینگونه بازارها ابتدا در کارگروه مذکور به ریاست این سازمان بررسی و سپس اجرایی گردد .

وی در ادامه گفت اعضای این کارگروه نمایندگان تام‌الاختیار از اتاق اصناف، سازمان صنعت معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هستند و در خصوص تشخیص ضرورت و شکل گیری و ضوابط آن تصمیم‌گیری خواهند نمود.

رئیس کارگروه راهبری بازارهای جمعی مشهد در ادامه گفت این امر باعث می‌شود تا مدیریت واحد در این فرآیند شکل گرفته و مطابق با قانون مذکور بررسی و ایجاد هرگونه بازار موقت و جمعی صرفاً از طریق این کارگروه قابل اجرا است.

مشیری افزود: بدیهی است بازار هایی که برای عرضه مستقیم کالا و خدمات نهادهای دولتی و عمومی ایجاد می گردند مستندا به ماده ۹۰ قانون نظام صنفی از این حکم مستثنی خواهد بود.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد تعداد بازارهای موجود و فعال در سطح شهر مقدس مشهد را ۳۰ مورد عنوان کرد که ۱۵ مورد از آنها روز بازار ،دو مورد عصر بازار، سه مورد شب بازار ، سه جمعه بازار،یک مورد بازار خود اشتغالی و ۶ بازار تخصصی و موضوعی هستند که در مجموع حدود ۶۰۰۰ نفر در این بازارها اشتغال دارند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تعامل بین دستگاهی و حمایت های قانونی در راستای شناسایی و توسعه ظرفیت های کسب و کارهای خانگی و همچنین توسعه فرصت های شغلی در حوزه بازارهای محلی موقت برای عرضه محصولات صاحبان مشاغل اقدامات ویژه ای صورت گیرد.

316

ارسال نظر