شناسه خبر: ۱۵۸۳۳۴
لینک کوتاه کپی شد

مشترکان پرمصرف برق جریمه و باید مبلغ بیشتری برای قبض بپردازند

سخنگوی صنعت برق خراسان گفت: کسانی که بیش از الگوی مصرف برق استفاده می‌کنند، جزو مشترکان پرمصرف‌ هستند که ۲۶ درصد مشترکان در مشهد در این گروه قرار دارند که این مشترکین پرمصرف جریمه می‌شوند و باید مبلغ بیشتری برای قبض برق خود بپردازند.

مشترکان پرمصرف برق جریمه و باید مبلغ بیشتری برای قبض بپردازند

به گزارش مشهد فوری ، حسن حشتمی اظهار کرد: کسانی که بیش از الگوی مصرف برق استفاده می‌کنند، جزو مشترکان پرمصرف‌ هستند که ۲۶ درصد مشترکان در مشهد در این گروه قرار دارند. همچنین چهار درصد مشترکان کسانی هستند که ۲ برابر الگوی مصرف برق استفاده می‌کنند که جز خیلی پرمصرف‌ها هستند.

سخنگوی صنعت برق خراسان در خصوص تامین برق پایدار برای نیمه دوم سال جاری اظهار کرد: در این زمینه وزارت نیرو و وزارت نفت تلاش می‌کنند در نیمه دوم سال جاری دچار قطعی برق نباشیم. همچنین بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شده گاز و سوخت مایع نیروگاه‌ها تامین شود تا تامین برق مشکلی نداشته باشد. البته خاموشی‌ها در زمستان بستگی به دمای هوا هم دارد. با توجه به اینکه دمای هوا کاهش آنچنانی پیدا نکرده و مصرف گاز افزایش چندانی ندارد، در حال حاضر تراز تولید گاز برقرار است.

وی افزود: اگر تغییرات دمایی زیاد باشد و تراز مصرف گاز تغییر پیدا کند، برای تامین گاز خانگی بخشی از گاز نیروگاه‌های حرارتی را قطع می‌شود؛ در این صورت محدودیت تولید برق پیش خواهد آمد و ناچار از قطعی برق می‌شویم.

حشتمی با بیان اینکه هر سال هفت درصد به میزان تعرفه‌ پایه برق اضافه می‌شود، در خصوص تعداد مشترکان برق مشهد عنوان کرد: شرکت توزیع نیروی برق مشهد یک میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک دارد.

سخنگوی صنعت برق خراسان ادمه داد: الگوی مصرف برق ۲ بخش دارد که شامل سه ماه تابستان(پیک مصرف برق) و ۹ ماه غیرتابستان(پیک بار) می‌شود. الگوی مصرف خانگی برق تا ۲۰۰ کیلووات ساعت در ماه‌های غیرتابستانی و ۳۰۰ کیلووات ساعت در ماه‌های تابستانی است.

وی ادامه داد: مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند، در گروه خوش مصرف‌ها قرار می‌گیرند که حدود ۵۵ درصد از مشترکان در مشهد را همین مشترکان شامل می‌شود. همچنین مشترکانی که برای ۹ ماه تا ۸۰ کیلووات ساعت برق و برای ماه‌های تابستانی تا ۱۰۰ کیلووات ساعت برق مصرف می‌کنند، مشترکان کم مصرف یا برق امید به حساب می‌آیند و این دسته نیز ۱۵ درصد از مشترکین را تشکیل می‌دهند.

حشتمی در خصوص راهکارهای کاهش مصرف برق بیان کرد: برشورها و فعالیت‌های فرهنگی تبلیغاتی زیادی برای الگوسازی کاهش مصرف برق انجام شده است. استفاده از کولرهای گازی در دمای ۲۵درجه و بالاتر، استفاده از دور کند کولرهای آبی، استفاده از لامپ‌های LED، استفاده از دستگاه‌هایی که برچسب انرژی بالاتری دارد و بهره‌برداری از نور خورشید در روز از جمله اقداماتی است که به کاهش مصرف برق کمک می‌کند.

منبع: ایسنا

345

ارسال نظر